Toraman: Hatam yok. Niye özür dileyeyim?

Toraman: Hatam yok. Niye özür dileyeyim?
Toraman: Hatam yok. Niye özür dileyeyim?

Beşiktaş ’ın Hırvatistan’ın Hajduk Split takımıyla yaptığı maç sonrası takım arkadaşı Sezer Öztürk ile kavga ettiği gerekçesiyle süresiz kadro dışı bırakılan tecrübeli futbolcu İbrahim Toraman, yanlış bir şey yapmadığını söyledi. Siyah-beyazlı kulüpte gerçekleştirilen bayramlaşma törenine katılan ve daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İbrahim Toraman, her türlü karara saygı duyduğunu belirterek, “Bana ‘Özür dile’ diyorlar. Ortada bir şey yok. Yaptığım bir şey yok. Ortak paydada buluşalım. Beşiktaş’ın menfaatleri için bir şey yapılırken olay bu noktaya getiriliyor. Ben hata yapmadım. Yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Yanlış bir şey yapsaydım, kabul ederdim. O zaman çeker giderdim. İyi niyetimle, takımın menfaatleri için yaptım” diye konuştu.
Sezer’le aralarında geçenleri de aktaran Toraman, “Maç bittikten sonra her zaman oyunun kritiği yapılır. Herkes birbirine bir şeyler söyler. Saha içinde ufak bir olay oldu. Ben temposunu yükseltmesi gerektiğini söyledim. O da bana ‘Tempon düşük’ dedi. Tabii ki maç oynamadığımız için tempomuz düşük. Olay tamamen bundan kaynaklı. Tartışmadan doğan bir şey. Uçakta bir şey yok. İstanbul ’a geldik, kendisiyle odamda konuşmak istediğimi söyledim. Tamamen konuşmak için hareket ettim. Ancak bazı tavırlar o noktaya getiriyor. Yaşananlar doğru şeyler değil. Bazen istemediğiniz halde olayların içinde kendinizi buluyorsunuz” dedi.

‘Hep iyi niyetimden’

Sezer Öztürk’e tamamen iyi niyetli bir şekilde uyarılarda bulunmaya çalıştığını belirten İbrahim Toraman, “Takımın daha iyi olması için arkadaşıma naçizane ufak uyarılarda bulundum. Belki o anki mutsuzluğu veya başka bir durumdan dolayı olay bu hale gelmiştir. Birilerini uyarmayacaksak o zaman hiçbir şey yapmamamız lazım. Çok yalan haber çıkıyor. Zaten hocamız ve arkadaşlarımız işin gerçeğini bildiği için konuşmaya gerek duymadım. Hatam olsaydı hocamızdan ve herkesten özür dilerdim. Tamamen iyi niyetimden olan şeyler” dedi.
Geçmişte de bazı olayların yaşandığını hatırlatan İbrahim Toraman, “Böyle olaylar birçok takımda yaşanmıştır. Bir iki günde unutulmuştur. Ama benim en ufak bir olayımın manşetlere taşınması beni üzüyor. Hem bana hem takıma zarar veriyor. Bu kadar uzatılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.