Toraman'a Süper Lig'den talip

Toraman'a Süper Lig'den talip
Toraman'a Süper Lig'den talip
Kırmızı-beyazlılar, Beşiktaş'ta gözden çıkarılan İbrahim Toraman için harekete geçti.

Sezonun ikinci yarısına Antalya ’da hazırlanan Sivasspor ’da yönetim, kadroya yapılacak takviyeler konusunda yoğun mesai harcıyor. Teknik direktör Roberto Carlos’un raporu doğrultusunda savunmayı güçlendirmeyi planlayan kırmızı -beyazlıların hedefindeki isim ise Beşiktaş ’ta gözden çıkarılan tecrübeli stoper İbrahim Toraman.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; kadro dışı bırakıldığı dönemde de Brezilyalı hoca tarafından istenen Toraman, Sivaslı idarecilere, affedilmeyi beklediğini belirtmişti. 33 yaşındaki defans oyuncusu için Beşiktaş yönetiminde ‘af’ sesleri çıksa da siyah-beyazlıların Hırvat hocası Bilic, buna izin vermedi. Toraman, transfer döneminin resmen başlamasıyla, “Yönetimin tavırlarından anladığım kadarıyla benim takıma dönüş şansım yok” diyerek gelen teklifleri değerlendirmeye başlamıştı.

GEREÇEK YİĞİDO!

Deneyimli savunmacıyla bir görüşme gerçekleştiren Sivasspor cephesinin olumlu yanıt aldığı belirtilirken, tarafların arasında kalan küçük pürüzlerin de giderilmesi halinde bu transferin birkaç güne kadar netleşmesi bekleniyor. Bu arada Beşiktaş’ın da Sivas’tan Ümit Kurt’u istediği konuşuluyor. Carlos, Ümit’i bırakmak istemiyor, ancak cazip bir takas formülünün düşünüleceği belirtiliyor.