Torku Konya da 'Çare Gekas' dedi

Torku Konya da 'Çare Gekas' dedi
Torku Konya da 'Çare Gekas' dedi
Geçen sezon yaptığı katkıyla Akhisar Belediye'yi 15 maçta attığı 12 golle Spor Toto Süper Lig'de tutmayı başaran Yunan golcü Theofanis Gekas yeni takımını buldu. 33 yaşındaki yıldız, Torku Konyaspor'a imza attı.

Torku Konyaspor daha önce prensip anlaşmasına vardığı ancak Akhisar’la sözleşmesinin devam etmesi nedeniyle imza attırmakta geciktiği Theofanis Gekas ile bir senelik sözleşme imzaladı. 33 yaşındaki Yunan golcünün Ege temsilcisiyle sözleşmesi feshedildi ve sorun çözüldü.

‘Bir haftaya hazırım’

Geçen sezon devre arasında transfer olduğu Akhisar Belediyespor’da 15 maçta 12 gole imza atan Theofanis Gekas, kulübünü adeta ipten almış ve Süper Lig ’de tutunmasını sağlamıştı. Böyle bir performansın ardından birçok kulübün gözdesi haline gelen Yunan golcü, Ege temsilcisiyle mâli konularda anlaşamamış ve yeni takım aramaya koyulmuştu. İsmi MP Antalyaspor ve Eskişehirspor’la da anılan futbolcu sonunda Torku Konyaspor’la sözleşme imzaladı.
İmza töreninde konuşan tecrübeli futbolcu, “Yöneticilere teşekkür ediyorum. Beni istediklerini gerçekten gösterdiler. Gelecekte ne olur bilemem. Temennim; iyi bir sezon geçirip, takıma katkı sağlamak” dedi. Bir haftaya hazır olacağını belirten Gekas, bir an önce Konyasporlu taraftarların önüne çıkmak istediğini dile getirdi.

‘Kendini ispat etmiş bir golcü’

İmzaların ardından söz alan Torku Konyaspor basın sözcüsü Güven Öten, Gekas’ın uzun süredir takip ettikleri bir isim olduğunu hatırlatırken transfer döneminin bitmesine bir gün kala önemli bir oyuncuyu kadrolarına dahil ettiklerini ve bunun sevincini yaşadıklarını ifade etti.
Birkaç gün gecikmeyle de olsa kulübü ve kendisiyle ilgili sorunları hallederek, imza aşamasına geldiklerini söyleyen Öten, “Süper Lig’de her yönüyle kendini ispat etmiş bir oyuncuyu renklerimize bağladığımız için çok mutluyuz” diye konuştu. Öte yandan Yeşil-Beyazlılar’da, ligin ilk haftasındaki Fenerbahçe maçı öncesi bebeğinin yaşamını yitirmesinin ardından ülkesine dönen N’douassel’in hala Konya’ya gelmemesi sebebiyle sözleşmesinin feshedileceği belirtidi.