Torro Rosso'nun yeni pilotu Sebastian Vettel

Formula 1 takımlarından Ferrari destekli Toro Rosso'da pilot koltuğuna ABD'li sürücü Scott Speed'in yerine Alman Sebastian Vettel oturacak.

LONDRA - Formula 1 takımlarından Ferrari destekli Toro Rosso'da pilot koltuğuna ABD'li sürücü Scott Speed'in yerine Alman Sebastian Vettel oturacak. Almanya'nın Nürburgring kentinde yapılan Avrupa Grand Prix'sinin ardından takımın patronuyla anlaşmazlığa düşen Speed'in yerine Formula 1'in gelecek vaat eden genç pilotlarından Vettel getirildi. Bu hafta sonu yapılacak Macaristan Grand Prix'sinden itibaren pilot koltuğunu Vettel ile dolduran Toro Rosso, sezonun kalan tüm yarışlarında genç pilota emanet. Haziran ayında koşulan ABD Grand Prix'sinde BMW Sauber adına kariyerinin ilk yarışına çıkan 20 yaşındaki Vettel, bu yarışı 8. sırada tamamlayarak, F1 tarihinde puan alan en genç pilot unvanını ele geçirmişti.
Bu arada Ferrari'den takım bilgilerini rakip takım McLaren'a sızdırdığı gerrekçesiyle kovulan mühendis Nigel Stepney kendisinin tuzağa düşürüldüğünü, gerçek casusun hâlâ Ferrari takımının içinde olduğunu iddia etti. Nigel Stepney, "Birileri o tasarımları karşı tarafa sızdırdı ama o kişi ben değilim. Ve her kimse kendisi hâlâ Ferrari'nin içinde" dedi. (Spor Servisi)