Toure'ye Önder Özen vetosu

Toure'ye Önder Özen vetosu
Toure'ye Önder Özen vetosu
2014 Dünya Kupası'na gidebilmek için sürekli forma giyebileceği bir kulüp arayan Kolo Toure, Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen'e takıldı.

Stoper transferinde başta İngiltere Ligi’nden olmak üzere bir çok oyuncuyu listesinde bulunduran Beşiktaş ’a, sezon başında önerilen Kolo Toure, siyah-beyazlı kulübe yeniden teklif edildi. Liverpool’da oynayan Fildişi Sahilli futbolcu, 2014 Dünya Kupası’na gitmek için devamlı forma giyebileceği bir kulüp arayışında olduğu için Beşiktaş’a gelmeyi istediği ortaya çıktı.

Fernandes için mahkemede transfer iddiası!


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; bu oyuncuyu sezon öncesinde istemeyen Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, menajerlerin yarım sezonluk kiralık önerisini yine geri çevirdi. Liverpool’un 200 bin euro kiralama bedeli istediği Toure yerine Manchester Cityli Lescott’u kadroya katmak isteyen Özen’in, Lescott dışında ikinci bir yabancı stoper daha transfer edebileceği öğrenildi. Liverpool’a verilecek 200 bin euro dışında bu oyuncuya 600 bin euro vermesi gereken Beşiktaş Yönetimi, Önder Özen’den gelen olumsuz rapor nedeniyle bu transfer görüşmesini tamamen rafa kaldırdı.

Stoper transferinde yaşanan bu gelişmelerin yanı sıra, Manchester City Yönetimi’nin, Beşiktaş Yönetimi’ne, Lescott ile ilgili son kararı Ocak’ın 19’unda vereceği bildirildi. İngiliz kulübünün kararına göre rotasını belirleyecek yönetimin, Manchester City’nin hocası Pellegrini’nin olumsuz açıklamalarına rağmen, bu transferden bir hayli umutlu olduğu gözlemlendi. Beşiktaş Teknik Heyeti, Sivok’tan gelecek olan raporların kötü olması halinde ise yönetimden bir stoper daha isteyecek.

Beşiktaş'tan Dany açıklaması