'Tövbe edip bıraktığım mesleğim vardı'

'Tövbe edip bıraktığım mesleğim vardı'
'Tövbe edip bıraktığım mesleğim vardı'
Süper Lig'in 10. haftasında Gaziantepspor ile 2-2 berabere kalan Trabzonspor'un Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hakem Çağatay Şahan'ın kararları hakkında çok sert ifadeler kullanırken, "Bundan sonra ne olacağını Türk futbolunu yönetenler de onlara yön verenler de görecek" dedi.

İSTANBUL - Müsabakanın ardından A Spor televizyonuna telefonla bağlanan İbrahim Hacıosmanoğlu, 1-0 kaybettikleri Galatasaray maçından itibaren kendilerine bir operasyon yapıldığını savunarak, "Bizi hangi yollara sevk etmeye çalışıyorlar? Ben bu sıkıntıları neden çekeyim? Hamza Hamzaoğlu hoca gitmesin diye bize operasyon yapıldı. Kimin ağabeyleri yaptı çıkıp açıklasın" diye konuştu.

Bu durumda Trabzonspor'un Süper Lig'de oynatılmamasını isteyen Hacıosmanoğlu, "O zaman biz 2. veya 3. ligde oynayalım. Böyle bir ahlaksızlık olmaz. Eğer insanlar farklı bir oyun oynuyorsa, bizim de bundan sonra nasıl bir oyun oynayacağımızı görecekler" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un durdurulması için sanki hakemlere özel görev verildiğini ileri süren bordo-mavili kulübün başkanı, "Bundan sonra neler olacağını tüm Türkiye görecek. Burası Trabzon. Bundan sonra ne olacağını Türk futbolunu yönetenler de görecek, onlara yön verenler de. Bugüne kadar sinemize çektik ama artık çekmeyeceğiz" şeklinde görüş belirtti.

"KADIN GİBİ YAŞAMAYACAĞIZ"

İbrahim Hacıosmanoğlu, yetkililerle görüşme çabalarında kimsenin telefonuna çıkmadığını aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Federasyon başkanını arıyorum, cevap vermiyor. MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nu arıyorum, cevap vermiyor. Trabzonspor eğer Galatasaray'a yenilmeseydi, o havayla neler olurdu. Sen Galatasaray'a beni yendireceksin, sonra da 'Trabzon'da sorun var' diyeceksin. Farklı bir oyun oynanıyorsa, biz de nasıl oyun oynayacağımızı göstereceğiz. Siz kimin üzerine oyun oynuyorsunuz? Trabzon şehrinin kaderiyle oynamak kimsenin haddine değil. Taraftarım orada. Bakalım hakemi oradan kim çıkaracak. Millet polis arabalarını, statları yakıp yıktı. Biz masum duruyoruz diye önüne gelen bize tokat atıp gidecek öyle mi?

Trabzonspor sevdalılar müsterih olsun, daha bizim çekeceğimiz bir şey kalmadı. Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez. Yıllar önce tövbe edip bıraktığım mesleğim vardı, sanırım o günlere geri dönmem gerekiyor"


  http://www.radikal.com.tr/146195014619501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu nasil bir ulkedir??? - Puankare

  "Ben gelene kadar o hakem, o stattan çıkmayacak" - Trabzonspor Baskani TCK Madde 109 - (1) Bir kimseyi hukuka aykırı olarak bir yere gitmek veya bir yerde kalmak hürriyetinden yoksun bırakan kişiye, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilir. ... (3) Bu suçun; ... b) Birden fazla kişi tarafından birlikte, c) Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle, ... İşlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza bir kat artırılır. Bu adamin birakin baskanlik yapmasini, HEMEN ama HEMEN hapse atilmasi lazim!