Toz dumanken toz pembe oldu

Toz dumanken toz pembe oldu
Toz dumanken toz pembe oldu
M'Gladbach galibiyeti Fenerbahçe'de moralleri yerine getirirken 'Kanarya' Avrupa Ligi'nde şimdiye kadarki en iyi başlangıcını yapmış oldu.

İSTANBUL - ‘Alex krizi’ nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Fenerbahçe ’de sular şimdilik duruldu... Borussia Mönchengladbach karşısında alınan 4-2’lik galibiyet Sarı-Lacivertlilerde yüzleri güldürürken, teknik direktör Aykut Kocaman’ın maç sonrası yaptığı “Ortalık o kadar toz dumanken, takımımın ortaya koyduğu performans hakikaten mutluluk verici. Maçın önemine ve yaşadığımız günlere uygun hareket ederek, oyuncularımız büyük mücadele örneği verdi” ifadeleri de takımın üstünden ne denli bir yükün kalktığının göstergesi oldu.
Fenerbahçe, kupada ikinci maçlar sonucunda grup aşamasında yer aldığı sezonların en iyi başlangıcını yaptı. Avrupa Ligi’nde daha önce 2006-07 ve 2009-10 sezonlarında gruplarda mücadele eden Kanarya, iki maç sonunda kazandığı 4 puanla, diğer iki sezona göre daha başarılı bir performans ortaya koydu. Fener, önceki iki deneyiminde ilk iki maç sonunda üçer puanda kalmıştı.

‘Yıldırım terapi’
Attığı iki kritik golle galibiyette büyük pay sahibi olan Cristian Baroni, Alex’siz dönemde takımın lideri olacağının sinyallerini verdi. Yıldırım’ın maçtan önce Brezilyalıyla görüşerek, “Sen iyi bir yeteneksin. Bundan sonra çok daha iyi olacaksın. Sana güveniyorum” dediği öğrenildi. Yıldırım tüm futbolcularla tek tek görüşerek sorunlarını dinleyecek, gidişat ile ilgili sıkıntılar varsa çözüm arayacak. Başkan Yıldırım, takımdaki arkadaşlık bağlarının daha da güçlenmesi için yönetimin üzerine düşenleri yerine getirmesi için emir verecek.
Sarı-Lacivertliler dün sabaha karşı İstanbul’a döndü. Kafileyi Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir grup taraftar sevgi gösterileriyle karşıladı. Bir taraftarın “Alex’i de harcadınız” diye bağırması dikkati çekti.

‘Dövmeli Mohikan’dan tıraş!
Alman basını, Mönchengladbach-Fenerbahçe maçıyla ilgili haberlerde genel olarak ev sahibi ekibe yüklendi. Bild, “Yeni yıkım ve soyunma odasında gerginlik” başlığı ile verdiği haberde, “Mönchengladbach’ın düşüşü hızlanıyor, 5-0’lık Dortmund hezimetinin ardından Fenerbahçe’ye yenilmekten kurtulamayan Gladbach’ta oyuncular birbirleriyle tartıştı” ifadelerini kullandı. Gazete ayrıca “Dövmeli Mohikan, Gladbach’ı tıraş etti. Gladbach Fenerbahçe’den acı bir tokat yedi” ifadeleriyle Meireles’in durumu 2-1 yapan golüne atıfta bulundu.
Kicker “Gladbach delik deşik. Sayısız uluslararası futbolcusu olan ve mükemmel oynayan Fenerbahçe karşısında defansın boşluklarını bir türlü kapatamadılar” derken devre arasında Gladbach’lı kaleci Stegen ile Xhaka’nın soyunma odasında tartıştığını yazdı. “Favre’nin ‘tayları’ krizin içine düştü” yorumunu yapan Express, “Neden Favre’nin sürekli kadroyu değiştirmesi mi?” diye sordu ve Dortmund yenilgisinin ardından kadroya beş yeni oyuncu dahil edildiğini yazdı.