Trabzon: Biz de karar yanlış diyoruz

Trabzonspor, federasyonun Trabzonspor-Sivasspor maçında verdiği karara tepki göstererek sponsorluktan çekilme kararı alan Vestel Grubu'na çağrıda bulundu. Kurul çağrısında Vestel Grubu'nun kararını yeniden gözden geçirmesini isterken...

TRABZON - Trabzonspor, federasyonun Trabzonspor-Sivasspor maçında verdiği karara tepki göstererek sponsorluktan çekilme kararı alan Vestel Grubu'na çağrıda bulundu. Kurul çağrısında Vestel Grubu'nun kararını yeniden gözden geçirmesini isterken çekilme kararına gerekçe olararak Trabzonspor-Sivasspor maçındaki kararın gösterilmesinin haksızlık olduğunu savundu.
Kulübün internet sitesine bir açıklama yapan Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, "Çekilme kararını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Vestel gibi ülkemizin saygın markalarının Türk futbolunun içerisinde olması ve bu yapıya maddi-manevi destek vermesi elbette önemsenecek bir durumdur. Ancak üzüntümüzü artıran bir diğer sebep; sayın Çubukçu'nun söz konusu kararı açıklarken takındığı üslup ve kulübümüzü dolaylı da olsa sebep göstermesi olmuştur.Trabzonspor olarak bizler de en az sayın Çubukçu kadar Türkiye'de futbolun, temiz, adaletli, renklerin ve kişilerin hâkim olmadığı, kavgacılara ödün vermeyen, her kulübe eşit mesafede bir anlayış içerisinde yönetilmesini beklemekteyiz" dedi.
'Belli ki iç sebepler var'
Federasyonun kararını kendilerinin de doğru bulmadığını ifade eden Kafkas "Federasyon üyeleriyle hakem ve temsilcilerin beyanları Trabzonspor'un üç puanının tescil edilmemesiyle uğradığı mağduriyeti gözler önüne sermekteyken, sayın Çubukçu'nun belli ki birtakım iç sebepleri gizleme adına öne sürdüğü bahanelerin kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur" diye konuştu.
Kafkas sözlerini şöyle sürdürdü: "Trabzonspor'un hiçbir başarısının ardında tehdit ve ahbap çavuş ilişkisi yoktur. Bunun aksini iddia etmeye kimsenin gücü yetmez. Camiaların haksızlıklar karşısında tavır almalarını elbette saygıyla karşılıyoruz. Ancak, yine camiaların kendi mağduriyetlerini, üstelik bir haksızlığı ayrıcalıkmış gibi göstererek Trabzonspor'u hedef haline getirerek gündeme taşıma çabası tarafımızdan sağduyulu bir yaklaşım tarzı olarak görülmemektedir."
Bu arada Vestel'in, Manisaspor'dan sponsorluğunu çekmesinin ardından KC Grup, hakemlerin adaletsiz yönetimleri ve Futbol Federasyonu'nun da herhangi bir işlem yapmaması nedeniyle Şekerspor'dan ismini çekme kararı aldı.(Spor Servisi)