Trabzon, 'Karamanoğulları'na karşı

Teknik direktörü Ziya Doğan'ın bazı yöneticiler tarafından eleştirilmesi ve yönetimin federasyonla ilişkilerinin bozulması nedeniyle gerilimli günler geçiren Trabzonspor, bugün eski bir dosta rakip oluyor.

TRABZON - Teknik direktörü Ziya Doğan'ın bazı yöneticiler tarafından eleştirilmesi ve yönetimin federasyonla ilişkilerinin bozulması nedeniyle gerilimli günler geçiren Trabzonspor, bugün eski bir dosta rakip oluyor. Bordo-Mavililer, henüz üç gün önce Konyaspor'un başına geçen eski oyuncusu Ünal Karaman'la karşı karşıya geliyor.
Tahkim Kurulu'nun Sivas maçını 3-0 rakip takım lehine tescil etmesinden sonra federasyondan desteğini çektiğini bildiren Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, bir galibiyet serisi yakalayıp 'federasyona rağmen' yol alabildiklerini kanıtlamak istiyor. Teknik direktör Ziya Doğan da kazanıp istifasını talep eden bazı yönetim kurulu üyelerinin yarattığı baskıyı savuşturmak istiyor.
Yine sessiz bir gece
Rakip Konya da en az ev sahibi kadar köşeye sıkışmış ve kurtarıcı olarak eski bir Trabzonsporluyu seçmiş durumda. Ligin dibine demir atan Yeşil-Beyazlılar, yeni teknik direktörleri Ünal Karaman'la düze çıkma peşinde. İç Anadolu ekibiyle ilk sınavında 1990-1999 yılları arasında formasını giydiği Trabzon'a karşı çıkacak olan Karaman, Avni Aker' den puan alıp taraftarlarının yüreğine su serpmeye çalışacak. Karaman, Trabzon'un Sivas maçındaki olaylar nedeniyle aldığı 5 maçlık ceza kapsamında seyircisinden mahrum olması nedeniyle Avni Aker tribünleriyle buluşamayacak. (Spor Servisi)