Trabzon UEFA öncesi son çıkışta

Trabzonspor, Intertoto Kupası Üçüncü Turu'nda bu akşam Romanya'nın Otelul Galati takımıyla karşı karşıya geliyor. Bordo-Mavili kafile bu karşılaşma için dün başkent Bükreş'e geldi ve...

GALATİ - Trabzonspor, Intertoto Kupası Üçüncü Turu'nda bu akşam Romanya'nın Otelul Galati takımıyla karşı karşıya geliyor. Bordo-Mavili kafile bu karşılaşma için dün başkent Bükreş'e geldi ve daha sonra yaklaşık dört saat süren otobüs yolculuğu sonrası maçın oynanacağı Galati kentine ulaştı.
İdman eksikliği bulunan Jabi, sakatlıkları süren Jefferson, Risp, Musa ve Ergin Keleş kafilede yer almazken, sakatlığı geçen Erdinç ise kafileye dahil oldu. Bordo-Mavililer dün akşam maçın yapılacağı statta son antrenmanını yaptı. Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Intertoto Kupası İkinci Turu'nda Vllaznia karşısında iki maçta da sahadan galibiyetle ayrıldıklarını belirterek, "Yine aynı şekilde hem orada hem burada galip gelerek UEFA Kupası'na katılmak istiyoruz" dedi.
Ziya Doğan: Sıcak dezavantaj olabilir
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Galati'de hava sıcaklığının yüksek olduğunu belirtirken "Trabzon'da sıcak ama burası daha da sıcak. Bu nedenle sıcak bizim için dezavantaj olabilir. Bu tür maçlarda her türlü skorlar olabilir. Bunun örnekleri var. Ama Galati'yi eleyerek UEFA Kupası'na katılmak istiyoruz" diye konuştu. (Spor Servisi)