Trabzon'a bir 'dur' diyen çıktı

Lig'de zirve mücadelesi veren Trabzonspor, kendi sahasında Gençlerbirliği'ne boyun eğerek büyük yara aldı: 1-3. 16. dakikada Skoko Veysel'i kaçırdı.

STAT: Avni Aker
HAKEMLER: Muhittin Boşat, Bahattin Duran, Serkan Ok
TRABZONSPOR: Petkoviç * - Hasan Üçüncü **, Erdinç **, D'Haene **, Somers ** - İbrahim **, Hüseyin **, Gökdeniz **, Maxim * (Alişen 85) - Yattara **, Fatih ** (Mehmet Yılmaz 78)
GENÇLERBİRLİĞİ: Botanjiç *** - El Saka ***, Ümit **, Baki * (Youla 56 ***) - Ali Tandoğan **, Serkan **, Deniz **, Skoko ** (M'Bayo 90), Filip ** - Veysel *** (Ali Öztürk 87), Mustafa Özkan **
SARI KARTLAR: Erdinç / Baki
GOLLER: Veysel (16), Youla (78), M'Bayo (90) / Ali Tandoğan (17 kk)TRABZON - Lig'de zirve mücadelesi veren Trabzonspor, kendi sahasında Gençlerbirliği'ne boyun eğerek büyük yara aldı: 1-3. 16. dakikada Skoko Veysel'i kaçırdı. Bu futbolcu, Petkoviç ile karşı karşıya kaldı sert vurdu ve topu köşeden filelere gönderdi: 0-1. Bir dakika sonra Yattara sağdan indi. Çizgiden yaptığı ortaya Ali Tandoğan kafayı ters vurarak kendi kalesine gönderdi: 1-1. Bu dakikadan sonra her iki ekip de gol girişiminde bulundu ama meşin yuvarlağı filelerle buluşturamadılar.
'Gol attım' derken yediler
İkinci yarıya hızlı başlayan konuk ekip oldu. 56'da Serkan'ın sert vuruşunu Petkoviç son anda kontrol etti. 70'te Mustafa Özkan, Petkoviç ile karşı karşıya kaldığı anda kötü vurunca meşin yuvarlak yan filelerde kaldı. 78'de Veysel, Erdinç'ten çaldığı topu Youla'ya çıkardı. Bu futbolcu kaleciyle karşı karşıya çapraz pozisyonda plasesini yaptı ve sağ alt köşeden fileleri havalandırdı:
1-2. Uzatmada Erdinç'in kafa vuruşunu kaleci çıkardı. Erdinç bir kez daha tamamladı. Top direkle kaleci arasında kaldı. Trabzonsporlular gol diye itirazda bulunurken Damir pozisyonu hızlı başlattı. M'Bayo boş pozisyonda topa sahip oldu. Caza alanına sürdü. Sert vuruşu köşeden filelerle buluştu: 1-3. Karşılaşma bu skorla sona erdi.
Öte yandan Trabzonspor'da Özkan Sümer'in 5 Eylül'deki istifasıyla başlayan belirsizlik süreci bugün saat 10.00'da 19 Mayıs Spor Salonunda yapılacak olan genel kurul ile sona erecek. 4 bin 348 üyenin oy kullanacağı kongrede Atay Aktuğ, İskender Önal, Bahri Köse ve Afacan Yılmaz Ergül'ün listeleri yarışacak. (Spor Servisi)