Trabzon'da ağlatan diyalog

Trabzonspor'da 8 yıl aradan sonra Türkiye Kupası'nın kazanılmasının yankıları sürerken, maç sırasında teknik direktör Samet Aybaba ile Fatih arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

ANTALYA - Trabzonspor'da 8 yıl aradan sonra Türkiye Kupası'nın kazanılmasının yankıları sürerken, maç sırasında teknik direktör Samet Aybaba ile Fatih arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Maçın 78. dakikasında Aybaba, Fatih'i oyundan alarak, Hasan'ı sahaya sürdü. Aybaba, kaptana, "Aferin oğlum, çok iyi oynadın. Şimdi hazırlan az sonra kupayı kaldıracaksın" deyince Fatih ağlamaya başladı. Bunun üzerine Aybaba da gözyaşlarına hakim olamadı.
Aybaba ağlamasıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Ağladım, çünkü duygularıma hakim olamadım. Bugüne kadar oynadığımız futbolun karşılığını bir türlü alamıyorduk. Gençlerbirliği maçında da muhteşem oynuyorduk. Ama goller kaçtıkça da tedirgin oluyordum. 'Kaza golüne kurban gider miyiz' diye endişeleniyordum. Gökdeniz'in attığı o gol, tüm duyguların boşalması, stresin sona ermesi gibi bir şeydi. Golden sonra tüm futbolcuların kulübeye koşup, sevinç yumağı oluşturması da beni duygulandırdı. Ve bir anda gözyaşlarına boğuldum. Aslında bu duygu anlatılamaz, ancak yaşanır."
Gençlerbirliği'nin iki sezon önce finalde Fenerbahçe'yi yendiği karşılaşmada, Başkent ekibinin başında sahaya çıkan Aybaba, ilk kupa sevincini yaşamıştı. Önceki akşam da eski takımına karşı çıktığı final maçını da kazanarak ikinci kez kupa sevincini yaşadı. Tecrübeli teknik adam bu ilginç rastlantıyı, "Sadece emanet bıraktığım kupayı geri aldım" ifadeleriyle özetledi.
Sümer: İşte size yanıt
Başkan Özkan Sümer, Trabzonspor'u küçümseyenlere yanıtı kupayı alarak verdiklerini belirterek, "Yıllardır söylediğimiz birşey vardı:
'Trabzonspor büyük kulüptür. Asla teslim olmaz. Kendi küllerinden yeniden doğar' diyorduk. Evet, Trabzonspor yeniden doğuyor. Bu kupa kulübe çok şey kazandıracaktır. Büyüklüğünü tartışanlara gerekli yanıt verilmiştir. Kupa, camianın birliği, herkesin yeniden tek yumruk olması için iyi bir fırsat" dedi.
Bordo-Mavili futbolcular da, iyi bir ekip olduklarını ve bu başarıların devamının geleceği yönünde görüş bildirdiler. Kaptan Fatih, "Genç bir takımız. Arkadaşlarım özveriyle çalışarak takımı bu noktaya getirdiler. Kentinimizin bu takıma sahip çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu. (Spor Servisi)