Trabzon'da Aurelio muamması

Brezilya'dan geçtiğimiz sezon başında getirtilen dört oyuncu içinde Trabzonspor'a faydalı olabileceği düşünülen tek isim olması nedeniyle kalmasına karar verilen Aurelio'nun işi tam bir çıkmaza döndü.
Haber: HAKAN DEĞİRMENCİ / Arşivi

TRABZON - Brezilya'dan geçtiğimiz sezon başında getirtilen dört oyuncu içinde Trabzonspor'a faydalı olabileceği düşünülen tek isim olması nedeniyle kalmasına karar verilen Aurelio'nun işi tam bir çıkmaza döndü. Mayıs'ta bitecek olan sözleşmenin bugünden uzatılması için başlatılan girişimler bir türlü neticeye bağlanamadı. Mevcut yönetimin ilk aylarda 'Kulüp sınırları içine girmesi yasaktır' açıklamasını yaptığı menacer Miranda'nın futbolcuyu ikna edip adeta kendisine bağlaması, Trabzonspor'un da elini kolunu bağladı ve Aurelio bir türlü imzayı atmadı.
Sezon başındaki görüşmelerin ardından 'Kararımı verdim. 3 Ocak'ta üç yıllık imza atacağım' diyen Auerilo, piyasa arttırma çabasındaki menacer yüzünden son görüşmeyi yapamadı. 'İkinci Başkan Bahri Köse konuyla ilgili olarak 'Önce ben, başkan ve asbaşkan bu meseleyi derinlemesine konuşacağız. Sonra da yönetim Trabzon'da sorunu bir sonuca bağlayıp halledecek' şeklinde görüş belirtti.
Öte yandan Bordo-Mavililer dün, İkinci Futbol Ligi B Kategorisi B Grubu takımlarından Zonguldakspor'la oynadığı hazırlık maçında 2-2 berabere kaldı. Tadilatı tamamlanan Zonguldak Şehir Stadı'nın açılışı nedeniyle yapılan maçı yaklaşık 15 bin seyirci izlerken goller Zonguldakspor adına Serkan Özel'den geldi. Trabzonspor'un gollerini ise genç oyuncu Emre'yle Brezilyalı yıldız Aurelio attı.