Trabzon'da dümen Yanal'a emanet

Teknik direktör Ziya Doğan'la yollarını ayıran Trabzonspor, A Milli Futbol Takımı eski çalıştırıcısı Ersun Yanal ile prensipte anlaştı.

TRABZON - Teknik direktör Ziya Doğan'la yollarını ayıran Trabzonspor, A Milli Futbol Takımı eski çalıştırıcısı Ersun Yanal ile prensipte anlaştı. Karadeniz ekibinin basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, genç teknik adamla her konuda görüş birliğine vardıklarını açıklarken, birkaç ufak detayın halledilmesinin ardından, yarın basın huzurunda Yanal'la resmi sözleşme imzalayacaklarını belirtti. Kafkas, Yanal'ın sahip olduğu değerleri Trabzonspor'da sergileme şansı bulacağını iddia ettiği açıklamada, Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en önemli teknik direktörlerden birini göreve getirdikleri için oldukça mutlu olduğunu ifade etti.
Ersun Yanal, mevcut Trabzonspor yönetiminin Vahid Halilhodziç, Sebastiao Lazaroni ve Ziya Doğan'ın ardından beraber çalışacağı dördüncü isim olurken, Yanal'ın bordo-mavili ekiple bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.
Bu arada Recreativo Huelva, Ersen Martin'in transferinin gerçekleşmesinde yaratılan problemlerden dolayı Trabzonspor kulübünden tazminat istedi. Recreativo'nun yönetim kurulu başkanı Michael Dumois tarafından kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Ersen'in transferinin geciktirilmesinden Trabzonspor kulübünü sorumlu tuttukları ifade edildi. Açıklamada, "Şimdi FIFA kanalıyla farklı tazminatlar talep edeceğiz. Örneğin Ersen'in kontratı gereği bizde olması gereken ama olamadığı her gün için para isteyebiliriz" denildi. Bu arada sakat olan Ersen'in ocak ayına kadar oynamasının zor olduğu belirtildi.
Trabzon'un rakibi Kayseri
Öte yandan Bordo-Mavililer, bugün Kayseri'de Kayserispor'la karşılaşıyor. Saat 20.00'de başlayacak ve Lig TV'den naklen yayımlanacak maçı, Karadeniz ekibinin yeni teknik direktörü Ersun Yanal da takip edecek. (Spor Servisi)