Trabzon'da günün sorusu 'Yattara dönmeyecek mi?'

'Kalli gitti, geri dönecek mi?' tartışmaları futbol kamuoyunu meşgul ederken, benzeri bir tartışma Trabzonspor'da başladı.

TRABZON - 'Kalli gitti, geri dönecek mi?' tartışmaları futbol kamuoyunu meşgul ederken, benzeri bir tartışma Trabzonspor'da başladı. Bordo-Mavililerin Gineli oyuncusu İbrahima Yattarı'nın milli takım kampına katılmak için ülkesine giderken, "Bir daha Trabzon'a dönmeyeceğim" dediğinin iddia edilmesi, şok etkisi yaptı. Yıldız oyuncunun parasını alamadığı için böyle bir açıklama yapmış olabileceği belirtildi.
Yattara'nın menajeri Adnan Demir, "Böyle bir iddianın doğruluk payı çok az ancak Yattara'nın parasının büyük bir bölümünü alamadığı da bir gerçek. Bu nedenle biraz sıkıntı yaşadığı doğru. Ancak ayrılmak istese sorunlu olarak asla gitmez. Bunu her zaman kendisi de söylüyor" dedi. Yönetim kurulu üyesi Ahmet Uğur Zihni ise futbolcuların paralarını alamadığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını öne sürerek, "Bizden hiçbir futbolcunun alacağı yok. Bunlar asılsız iddialar. Yattara, 'Bir daha Trabzon'a dönmeyeceğim' diye bir ifadeyi kullanmaz. Bunlar bizi yıpratmak için ortaya atılmış asılsız dedikodular" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Trabzonspor'a, İspanya'nın Recreativo Kulübü'ne verdiği oyuncusu Ersen Martin konusunda sevindirici bir haber geldi. FIFA, Recreativo'ya, 7 Ocak'a kadar Trabzonspor'a karşı maddi vecibelerini yerine getirmesi için ihtar çekti. Bu karara göre, İspanyol kulübü daha önce Trabzonspor'la anlaştıkları 1 milyon doları Bordo-Mavili kulübe verecek. (Spor Servisi)