Trabzon'da kongre şoku

Trabzon'da kongre şoku
Trabzon'da kongre şoku
Bordo-Mavililer'in son genel kurulunda geçici yönetimin görev süresinin 30 aya çıkarılması yasaya takıldı. Kararı iptal edildi, kulüp aralıkta seçime gidiyor.

Trabzonspor’un 25-26 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda 68. maddenin geçici 4. maddeyle değiştirilerek, yönetimin görev süresinin 6 aydan 30 aya çıkartılması, Trabzon 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edildi. Böylece, Sadri Şener’in istifasından sonra yapılan genel kurulda başkanlığa seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu’nun görev süresi de gelecek ay bitmiş olacak. Bordo-Mavili kulübün bu yüzden aralık ayı içerisinde seçimli genel kurula gitmesi gerekiyor.

‘Güvenoylaması gibi...’

Trabzon 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, kongrenin iptali için dava açan genel kurul delegesi Ali Sait Yılmaz ile Recep Bakırtaş ve kulübün avukatları katıldı. Mahkeme , madde değişikliğini iptal ederken yönetimin ibrası yönünde alınan genel kurul kararlarının iptaline yönelik açtığı davaysa reddedildi.
Kulüp üyesi Recep Bakırtaş, şunları söyledi: “Mahkeme bugün verdiği kararla, İbrahim Hacıosmanoğlu başkanlığındaki yönetimin süresinin 6 ay olduğuna tüzük gereği karar verdi. Bu durumda aralık ayında yapılacak olan zorunlu genel kurulda gündeme seçimin alınması gerekliliği ortaya çıkıyor. Bu kongre güvenoylaması gibi olacak. Şahsen ben bu davayı hukuka aykırı olduğu için açtım. Birilerine karşı ya da birilerinin yanında olmak için dava açmadım.”

‘Takım havaya girdi’


Legia Varşova’yı deplasmanda 2-0 yenerek Avrupa Ligi’nde liderliğini sürdüren Trabzonspor’un genel sekreteri Köksal Güney, önemli başarı elde ettiklerini söyledi. Avrupa kupalarında üst üste gelen sonuçların hem kendilerini heyecana soktuğunu hem de insanların beklentisini arttırdığını anlatan Güney, “İnsanlar neden çeyrek, yarı final, finale gitmeyelim diye düşünüyor. Bunları seslendirmek erken olacak ama ister istemez alınan galibiyetler heyecan veriyor” diye konuştu. TRABZON /SPOR SERVİSİ