Trabzon'da Maxim heyecanı

Başkan Özkan Sümer'in bizzat yürüttüğü Maxim Romaschenko görüşmelerinde olumlu gelişmeler, Trabzon'da heyecan yarattı.

TRABZON - Başkan Özkan Sümer'in bizzat yürüttüğü Maxim Romaschenko görüşmelerinde olumlu gelişmeler, Trabzon'da heyecan yarattı. Bordo-Mavililerin önerdiği ile Maxim'in istediği rakam arasında çok az fark kalması ve transferin her bitebileceğinin açıklanmasıyla teknik direktör Samet Aybaba da mutluluk duyduğunu belirtti. Sümer, "Maxim transferi konusunda çok ısrarcıyız. Bu ısrarımız sonucu bir noktaya vardık. Bu transfer işi her an bitebilir" derken, Samet Aybaba, "En çok istediğim oyunculardan biriydi. Yönetimimiz ve başkanımız gerçekten büyük bir özveriyle bu futbolcunun transferini bitirmek için çabalıyor. Gelinen noktada, bu transferi bitmiş olarak görüyorum. Onun da katılımıyla gerçekten çok güçlenmiş olacağız" yorumunu yaptı.
Yeni hedef şampiyonluk
Augustine ve Bayram'ın transferiyle birlikte Bordo-Mavililer, hedefini şampiyonluk olarak belirledi. Trabzonspor yöneticileri, "Bu sezon gerçekten çok önemli transferler yaptık. Son olarak da Bayram ve Augustine gibi isimleri renklerimize bağladık. Maxim'in transferi de an meselesi. Hedefimiz şampiyonluk yarışının önde gelen isimlerinden biri olmak" derken, futbolcular da, "Çok güçlü bir kadroya sahip olduk. Türkiye'de en iyi transferi de Trabzon-spor yaptı. Bu kadro zirve yarışının en önde gelen ekiplerinden biri olacak" diye konuştular.
Bordo-Mavililerin, Konya maçının 18 kişilik kadrosu da belli oldu. Aybaba'nın, Fatih'in yokluğunda Augustine'e yer vermesi bekleniyor. Bayram'ın henüz hazır olmadığı için kadroya dahil edilmediği açıklandı. (Spor Servisi)