Trabzon'da siyaset-futbol derbisi!

Trabzon'da siyaset-futbol derbisi!
Trabzon'da siyaset-futbol derbisi!
CHP heyetinin Trabzonspor ziyareti ile başlayan tartışmaya son olarak CHP İl Başkanı Yavuz Karan da katılarak Sadri Şener'i suçladı. Trabzonspor hemen yanıt verdi.

 

Radikal.com.tr/dha – CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, CHP heyetinin Trabzonspor’u ziyaret etmesinin çok normal olduğunu belirterek, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’e “aklına estiği zaman CHP’yi hedef almamalısın” dedi.

CHP Trabzon İl binasında Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu ile bir basın açıklaması düzenleyen Karan, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in, CHP Heyeti'nin dün Trabzonspor'u ziyaretinden sonra yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’e büyük tepki gösteren Karan, “Sadri Şener’in tutumunu çok yanlış buluyoruz. Sadri Şener’in babası CHP’de Bakanlık yapmış bir siyaset adamıdır. Sadri Şener aklına estiği zaman CHP’yi hedef alamaz. Biz Trabzonspor’u her zaman siyaset üstü görmüşüzdür. Daha önce siyasiler Avni Aker’e masa kurup basın toplantısı yaparken, biz onun yanlış olduğunu söylemiştik. Sadri Şener şike konusunda tepki gösterecekse, 'Şikeyi şahıslar yapar, kurumlar yapmaz' diyerek Platini ile görüşerek Fenerbahçe ’nin yapmış olduğu olayı meşrulaştıran Başbakan'a göstermelidir. Eğer Sadri Şener gücü yetiyorsa korkmuyorsa, 'Sen de şikeye neden alet oldun?' diyebilmelidir. Başbakan'la arasını düzeltmek için bize saldırıyor. Bunu yapmaması gerekiyor. Aklına geldiğinde bize saldırmasın, korkmuyorsa Başbakan'ın karşısına çıksın" dedi.


ÖZTRAK: KİMSEYİ TUTMUYORUZ


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ise spor kulüplerinin siyasete alet edilmesinin doğru bir şey olmadığını dile getirerek, “Biz bu ülkede adaletin üzerinden hükümetlerin, başbakanların vesayetinin kalkmasını istiyoruz. Bizim çığlığımız budur. Şike, yargılanacaksa, yargılayın doğru düzgün. Ama bir şeyleri eğip bükmeden. Biz buradaki bir takım kısır çekişmelerin içine girmek istemiyoruz. Ben kulüp içerisindeki bir takım sıkıntıların CHP üzerinden çözülmeye çalışılmasının kimseye faydası olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından CHP İl Başkanı Karan, Faik Öztrak’a 1963’te çekilen ve babası Orhan Öztrak ile Sadri Şener'in babası CHP'li eski bakan Ahmet Şener'in de aralarında bulunduğu CHP’lilerin fotoğrafını hediye etti.


TRABZONSPOR'DAN ANINDA TEPKİ

Karan’ın bu açıklamaları üzerine, Trabzonspor da resmi sitesinden bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Açıklamada, "CHP Trabzon İl Başkanı'nın Başkanımız Sayın Sadri Şener'e yönelik yaptığı açıklamaları esefle öğrenmiş bulunmaktayız. Kulübümüzün en üst makamı olan başkanlık koltuğunda oturan bir şahsiyete yönelik bu şekilde sözler sarf edilmesi bir siyasi parti il başkanı dahil hiç kimsenin haddine değildir. Ayrıca Trabzonspor'un başarı ya da başarısızlığını ölçmek bir partinin Trabzon il başkanına düşmeyeceği gibi, göreve geldiği günden bu yana Bordo-Mavili Kulübe kazandırdığı ivme apaçık ortada olan yönetim kurulunun başkanını bu yönde eleştirmenin kamuoyu nezdinde hiçbir inandırıcılığı olamaz. 3 Temmuz sürecinde yaşanan haksızlıklara sesini çıkartmayan, kulübümüze destek vermeyen söz konusu il başkanının yaptığı son açıklamada Trabzon ve Trabzonspor hassasiyetinden çok konulara sadece siyasi gözlükle yaklaştığının en büyük ispatıdır. Kulübümüze yapılan ziyarete dahi katılmayan CHP İl Başkanı'nı bu sözlerinden dolayı kınıyor ve ifadelerini geri almaya davet ediyoruz" denildi.