Trabzon'da Yanal devri resmen başladı

Trabzonspor, daha önce prensipte anlaştığı teknik direktör Ersun Yanal'la sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun hazır bulunduğu törende Ersun Yanal, üç yıllık sözleşmeye imza attı.

TRABZON - Trabzonspor, daha önce prensipte anlaştığı teknik direktör Ersun Yanal'la sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun hazır bulunduğu törende Ersun Yanal, üç yıllık sözleşmeye imza attı. Sayitoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, "Trabzonspor'un başarılara gidecek yollarda ufku geniş, çalışmayı seven, ekip çalışmasıyla başarıya koşan sevgili hocamızla çok daha güzel günleri hep beraber yaşayacağımızı ümit ediyoruz" dedi.
Ersun Yanal ise Trabzonspor'un geleneğinde başarılar olduğunu kaydederek, şöyle devam etti: "Takım halinde büyük başarılara hedef koyacağız. Öncelikle hedefimiz Avrupa ve tabii ki şampiyonluk için yapılanmak olacaktır. Şampiyonluk büyük sabırdır, iştah gerekli. Trabzonspor, uzun süre önce bunu başardı. O gün ile bugün arasında büyük fark var. Bu farkları iyi analize etmek gerek. Futbol ile yatıp futbol ile kalkan bu şehrin soluduğu havayı doğru organize etmek ve bu enerjiyi bir noktada toplayıp bir yere yumruk atacak birlikteliği oluşturmak en büyük amacımız olmalıdır. Geçmişten mutlaka dersler çıkaracağız ama geçmişle her zaman hesaplaşarak geleceği kuramazsınız."
'Uygun transfer lazım'
Takım olarak iyi futbol oynayacaklarını belirten Yanal, "Seyircimiz biraz izin versin bize. Futbol oynamaya gayret edeceğiz. Sonuç almaya çalışacağız, sonuç hep zirvede olmak olacak. Trabzonspor takımının şampiyonlukları hedefleyebilecek bir altyapısının olduğunu biliyoruz. Onu güçlendirip hep zirvede olacak bir takım yaratmak istiyoruz" dedi.
Yanal, her takımda her an transfer olabileceğini, ancak bunun futbolun ve Trabzonspor gerçeklerine uyması gerektiğini belirterek, "Mesela Roberto Carlos'u alalım. Ama Trabzonspor gerçeklerine uyar mı? Trabzonspor'un bazı gerçekleri var, doğru yerlerden gitmemiz lazım" diye konuştu.
Yanal, törenden önce yeni takımıyla ilk antrenmanına da çıktı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesi Yanal, futbolcularına saha içerisinde kısa bir konuşma yaptıktan sonra idmanı başlattı. (Spor Servisi)