Trabzon'dan F.Bahçe'ye 'Hababam'lı yanıt

Trabzon'dan F.Bahçe'ye 'Hababam'lı yanıt
Trabzon'dan F.Bahçe'ye 'Hababam'lı yanıt
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yarıda kalan Trabzonspor-Fenerbahçe maçını 3-0 sarı lacivertli kulüp lehine tescil etmesi, 2 kulüp arasında sosyal medyada ilginç çekişmelere yol açtı.

TRABZON - Sabah saatlerinde TFF'nin kararı açıklamasının ardından Fenerbahçe resmi İnstagram hesabından, kılçıkları kalmış bordo-mavili bir balık, uçan 3 kanarya ve 0-3 yazısının bulunduğu bir poster yayınladı. TFF'nin kararını resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak eleştiren bordo-mavililer ise İnstagram'dan Fernerbahçe'ye yanıt verdi.

TFF'ye Başbakan'ın sözleriyle yüklendiler


Trabzonspor'un resmi İnstagram hesabından öğleden sonra Hababam Sınıfı filmlerinden bir sahnenin yer aldığı kısa bir video görüntüsü yayınlandı. Fenerbahçeli olarak bilinen Hababam Sınıfı öğrencilerinin Trabzonspor maçından dönüşlerini yansıtan sahnedeki ünlü, "Ah Trabzon yaktın bizi. Şu takıma da bir türlü şansımız tutmuyor. Zaten hayatta iki şeyden çekiyoruz; bir Mahmut Hoca, bir de Trabzonspor" sözlerinin yer aldığı sahne, bordo-mavili taraftarlarca beğeni rekoru kırdı.

Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde Hababam Sınıfı filmi oyuncularını da Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda ağırlamıştı. Ömür AVCI (DHA)  

TFF'nin kararı: Trabzonspor 0-3 Fenerbahçe


HACIOSMANOĞLU: UEFA'YA ÇEKİLMİŞ BİR RESTTİR

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, TFF Başkanı Demirören'in dün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaları büyük bir şaşkınlıkla izlediğini ifade ederek, şu görüşlere yer verdi:
"UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino'nun, 'Şike ve ırkçılık konusunda yerel federasyonlar UEFA'nın kararlarına uymak zorundadır, TFF'nin alması gereken kararları onlara sorun' sözlerine rağmen Yıldırım Demirören'in 'Bu iş bitmiştir' açıklaması UEFA'ya çekilmiş bir resttir. Demirören'in ayrıca 'Hem milli takımı hem de 10 takımımızı kurtardım' sözleri Türk futbolundaki kirliliği ne denli desteklediğini net bir şekilde ortaya koymuştur. Kazakistan'daki kongreyi takip eden avukatlarımıza UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in, 'UEFA'nın her toplantısını, her kongresini yerinde takip edip, hakkınızı arayarak bizi zor durumda bırakıyorsunuz' sözleri, sayın Erzik'in de temiz Türk futbolunu istemeyen aktörlerin arasında yer aldığını gösteriyor."

Hacıosmanoğlu açıklamasında, "Şikeyi adeta destekleyen, hırsızı koruyan ve kollayan bir anlayışın Türk futbolunu uçurama götürdüğü apaçık ortadadır. Bu bağlamda sayın Demirören ve ekibini düşünmeye davet ediyorum. Türkiye 'de mücadele eden tüm kulüplerinin haklarını savunmakla mükellef olan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, bir kulübün arkasına sığınarak kendisine bağlı olan tüm kurumları da etkisi altına almaya çalışıyor. Mücadelemiz, hakkımız olan şampiyonluğun iadesine kadar devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Hacıosmanoğlu, TFF'nin son Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili aldığı karara ilişkin de şunları kaydetti:
"Fenerbahçe maçında hükmen mağlup sayılmamıza ilişkin, sözüm ona TFF Yönetim Kurulu kararına saygı duymuyoruz. Sabahın erken saatlerinde 15 dakika süren toplantıda böylesi önemli bir karar alınması manidardır. Bu kadar kısa bir zamanda kararın açıklanması, hükmün daha önceden belli olduğunu gösteriyor." (AA)

Trabzonspor'a whatsapp'tan transfer!