Trabzonspor 0 - 0 Akhisar Belediyespor

Trabzonspor 0 - 0 Akhisar Belediyespor
Trabzonspor 0 - 0 Akhisar Belediyespor
Ziraat Türkiye Kupası B Grubu ikinci haftasında Trabzonspor, konuk ettiği Akhisar Belediyesporla 1-1 berabere kaldı. Bordo mavili takım ilk maçta Keçiörengücü ile 1-1 berabere kalmıştı.

RADİKAL - Ziraat Türkiye Kupası B Grubu karşılaşmasında Trabzonspor, Akhisar Belediyespor ile 0-0 berabere kaldı. Gruptaki ikinci maçından da beraberlikle ayrılan Bordo - mavililer, üçüncü sırada yer aldı.

"3 KULVARDA YARIŞMAK OLDUKÇA ZOR"
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Ziraat Türkiye Kupası'nda 0-0 berabere biten Akhisar Belediyespor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, Avrupa , Lig ve Ziraat Türkiye kupasında yarıştıklarını belirterek, "Bu 3 kulvarda yarışmak oldukça zor. Bizim oyuncularımızın 3 kulvarda oynayacak mental hazırlığa sahip olması gerekiyor" dedi.

"HERKESİN SORGULADIĞI BİR TÜRKİYE KUPASI OYNUYORUZ"
Maç içinde zaman zaman aksadıkları bölümlerin olduğunu vurgulayan Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ortaya konan oyunun karşılığı bu ayrımdan kaynaklanıyor. Bir türlü bunu oturtamıyoruz. Zaman zaman Türkiye kupasının tartışılması oyuncularda belki bir ayrımcılık olarak değerlendirebilir. Her kulvarda oynayacak bir takım yaratma zorunluluğumuz var. Her kulvarda yarışmak zorundayız. Puanlar paylaşıldı. Grupta dezavantajımız var mı? Bundan sonraki maçları kazandığımızda gruptan çıkabiliriz. Dediğim gibi herkesin sorguladığı bir Türkiye Kupası oynuyoruz" diye konuştu.

"BU MAÇLAR OYUNCULAR İÇİN BİR FIRSAT"

Ziraat Türkiye Kupası'nda mücadele diğer takımların performansının da iç açıcı olmadığını vurgulayan Yanal, "Her maç aynı tempoda geçiyor. 3 günde bir maç yapıyoruz. Aslında bu oyuncular için avantaj. Herkes forma şansı buluyor. Oyuncularımız bu fırsatı iyi değerlendirmeli. 5 Ocak'a kadar çok yoğun maç trafiğimiz var. Özellikle ligde oynayacağımız 3 maçı 9 puanla kapatıp, kupa maçlarını da kazanarak Avrupa kulvarına kadar kayıpsız gitmek amacındayız" dedi.

AKÇAY: 9 PUAN ALAN GRUPTAN ÇIKAR

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında, "Maçı bence her iki takım da rotasyon ve yeni oyuncuları görmek, yeni stratejiler elde etmek için kullandı. Sakat ve cezalı oyuncularımız vardı, devrede düşünüp düşünmediğimiz oyuncularla ilgili kararların verileceği maçlardı bunlar. İkinci yarısında daha iyi oynadığımız bir maçtı. Galip de gelebilirdik. Rakibimizin ilk yarıda güçlü bir oyunu vardı. İkinci yarıda biz iyiydik. Kazansak güzel olurdu. Ama beraberlik de kupadaki stratejimize uygun gözüküyor. Sanıyorum 8 – 9 puan yapıldığında gruptan çıkılabilir. İyi bir akşamdı bizim açımızdan. Beşiktaş maçı öncesi iyi bir test oldu" dedi.

"VEFA VE SAYGI İŞİN İÇİNE KATILMALI"

Trabzonspor'dan ayrılma süreciyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Akçay, şunları söyledi:

"Şehrimizi çok seviyorum. Ama şu şehrin dinamikleri ve huzursuzlukla beslenen, hızla hareket etmekten zevk alan yapısı olması bence Trabzonspor'un istikrarını da olumsuz yönde etkiliyor. Çok hızlı kararlar alınıyor, çok hızlı küsmeler oluyor. Çok hızlı sadakatsizlikler oluyor. Bu topraklardaki yetişmiş insanların yapısına uygun kültür ve geleneğe dönüş yapılmalı. Vefa ve saygı bu işin içine katılmalı. Bu çorbanın içine tuz yerine bunlar katılmalı. Sabırla alakalı bir durum. Yüksek egolu insanlarız biz. Kontrol edemiyoruz egomuzu. Onu pozitif kullanacak tavır ve davranışlar konusunda biraz geriyiz. Şu anda bir camiada çalışıyorum. Korkunç derecede huzur, saygı, kalbi güzel bir çevrede çalışıyorum. Ondan dolayı çok şanslı kabul ediyorum kendimi."

"UMARIM TANRI TRABZONSPOR VE TÜRK FUTBOLUNU UNUTMAZ"

Akçay, "Siz küskün müsünüz?" şeklindeki soruya da şu yanıtı verdi:

"İnsanın yapısında ruh kısmı, bu tip üzüntüler ve algılarda üzülebiliyor. İnsanız biz sonuçta. Bence Trabzonspor'un etrafındakileri kıskanmak yerine onları severek, onlarla birlikte yola çıkmak gerekiyor. Biz maalesef eski yöneticiysek yenisini beğenmiyor başarısız olmasını istiyoruz, eski antrenörsek yenisinin başarısız olmasını istiyoruz. Bununla besleniyoruz. Sonuçta hepimiz güme gidiyoruz. Umarım Tanrı Trabzonspor'u ve Türk futbolunu unutmaz."

"ŞEHİRDE ÇOK ŞİKAYET VAR"

Mustafa Akçay, "Size karşı Trabzonspor'da haksızlık yapıldığını düşünüyor musunuz?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"Haksızlık diye yorumlayamayız. Sadece seçim. Ben profesyonelim. Böyle bakarım. Duygusal asla bakmam. Neden böyle olduğuyla ilgili serzenişlerde bulunmak beni zayıf gösterir. Dolayısıyla küsmek, bu konuları böyle günlük sabah kahvaltı yiyeceği gibi her zaman konuşmanın bize ya da Trabzonspor'u yönetenlere hiçbir yararı yok. Böyleydi böyle oldu, yeni hamle, görüş, enerji, ideal ve fikirle hareket geçtik. Çok şikayet etmekle çok yol alamayız. Bu şehrimizde çok şikayet var."

"TRABZONSPOR'UN KUMAŞI İYİ"

Akçay, Trabzonspor takımıyla ilgili olarak ise, "Trabzonspor bana göre çok iyi oyunculara sahip. Yeni bir teknik adam ve çok başarılı olmuş, takımları forse eden, şampiyonluk yaşamış bir teknik adama emanet. Biraz daha sabırla Trabzonspor'un kumaşından iyi bir takım elbise çıkacak diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.