Trabzonspor 35. yılını kutladı

Trabzonspor kulübünün 35. kuruluş yıldönümü, çok sayıda davetlinin katılımıyla İstanbul'da kutlandı.

İSTANBUL - Trabzonspor kulübünün 35. kuruluş yıldönümü, çok sayıda davetlinin katılımıyla İstanbul'da kutlandı. Hilton Oteli'nde, Başkan Özkan Sümer'in ev sahipliği yaptığı organizasyona, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Başkanvekili Ata Aksu, Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuk katıldı.
Sümer, 1974-75 sezonunda Birinci Lig'e yükselen Trabzonspor'un 6. şampiyonluğuna ulaştığında Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin de aynı sayıda şampiyonluğunun bulunduğunu kaydetti. Sümer, şöyle konuştu: "Elbette ki 17 yıllık şampiyonluk özleminin rahatsızlığını buram buram yaşıyoruz. Ama bu gücümüzün yetersizliğinden değil, gücümüzü kullanma yetersizliğinden kaynaklanıyor. Ne yazık ki Trabzonspor yönünü, yolunu ve değerlerini zaman içinde yitirdi. Ama bu şartlar içinde dahi varlığını sürdürmek Trabzonspor gibi dayanışmayı bilen bir kulübün yapabileceği hadisedir."
Haluk Ulusoy: Dev uyandı
Haluk Ulusoy, Türkiye Kupası'nı kazanan Trabzonspor için 'uyuyan dev uyandı' ifadesini kullandı. Dördüncü büyük olmanın kolay olmadığını ve Trabzonspor camiasının kötü dönemler yaşadığını kaydeden Ulusoy, Trabzonspor'un Aybaba ile devam etmesi gerektiğine inandığını ifade etti.
Trabzonspor'un Türkiye Kupası'nı kazanarak büyük bir başarı elde ettiğini belirten Canaydın, "Eski güzel günlere dönüş sinyali verdiler. Güzel bir rekabet olacağına inanıyorum" dedi. Canaydın, gelecek hafta Bordo-Mavililerle şampiyonluk yolunda yapacakları maçla ilgili olarak ise "Bizim önümüzdeki 6 maçtan sadece biri" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)