Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran istifa etti

Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran istifa etti
Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran istifa etti
Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran, sağlık sorunları nedeniyle Asbaşkanlık görevinden istifa ettiğini söyledi.

Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman'ın, bugün düzenlediği basın toplantısıyla görevinden istifa ettiğini açıklamasının ardından uzun süredir sağlık sorunlarıyla uğraşan Ali Kemal Başaran da, Asbaşkanlık görevinden istifa etti.

Başaran, DHA’ya yaptığı açıklamada, sadece Asbaşkanlık görevini bıraktığını, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmediğini belirterek, "Başkanımız Hacıosmanoğlu ile beraber bu yola çıktık. Onu yarı yolda bırakmak bize yakışmaz. Ben sağlık sorunlarım gerekçesiyle Asbaşkanlık görevimi bırakıyorum. Bu konuda kulübe dilekçemi verdim. Arkadaşlarım arasından bu görevi daha iyi yerine getirecek kişiler vardır. Kesinlikle kimseye bir kırgınlık söz konusu değil. Burada tamamen Trabzonspor’un çıkarları söz konusudur. Önemli olan Trabzonspor’a daha iyi hizmet edecek olan arkadaşların önünü açmaktır. Asbaşkanlık görevimden yaptığım istifanın yönetim kurulu tarafından kabul edileceğini düşünüyorum. Bundan sonra yönetim kurulu üyesi olarak kulübe en iyi şekilde hizmet etmek adına elimden geleni yapacağım. Ancak öncelikle sağlık durumunun düzelmesi gerekiyor" dedi.

Başaran'ın istifasının kabul edilmesinin ardından Asbaşkanlık görevine yönetim kurulu üyesi Yakup Aslan'ın getirilmesi bekleniyor.

Trabzonspor'da şok istifa