Trabzonspor bayrağına tek ip!

Trabzonspor bayrağına tek ip!
Trabzonspor bayrağına tek ip!
Trabzonspor bayrağının Şükrü Saraçoğlu Stadı'na tek iple asılmasına tepki gösteren Genel Sekreter Köksal Güney, "Amaç camiayı kışkırtmak" dedi.

TRABZON -  Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında dün akşam Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda 0-0’lık eşitlikle sona eren lig karşılaşmasının yankıları, bugün de devam etti. Maç sonunda Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na yapılan saldırı camia tarafından kınanırken Trabzonspor bayrağının tek iple bayrak direğine tutturulması yeni bir krize yol açtı.

GENEL SEKRETER GÜNEY:"KABUL EDİLİR YANI YOK"

Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney, yapılanın kabul edilebilir bir yanı olmadığını belirterek, "Bayrak bir takımın en önemli simgelerinden birisidir. Bayrağa yapılan saygısızlık kulübe yapılan saygısızlıktır. Ben o bayrağın oraya bilinçsiz bir şekilde asıldığını sanmıyorum. Bu camiamızı kışkırtmak için yapıldı" dedi.

"GÖRÜP DÜZELTMEMEK DE AYRI BİR SAYGISIZLIK"
Genel Sekreter Güney, bayrağı o halde gördüğünde içinin burkulduğunu ifade ederken de şunları söyledi:
"Hiç hoş bir şey değil. Sporun, dostluk ve kardeşlik duygularına tamamen aykırı. O bayrağın tek iple asıldığını görüp düzeltmemek ise ayrıca bir saygısızlıktır. Bayrağın o şekilde asıldığını kimsenin görmemesi mümkün değil. Bu camiaya, camiayı temsil eden kişilere karşı yapılmış çok büyük bir saygısızlıktır. Provokatif hareketlerden uzak durulması gerekirken yapılanlar ortamı daha da geriyor. Yapılanlar sporun içerisindeki insanların şevkini kırmaya yönelik. Bizim camialarla işimiz yok. Hakkımız olanın peşindeyiz."
Genel Sekreter Güney, Fenerbahçe deplasmanından alınan beraberlik nedeniyle de futbolcularını ve teknik ekibi tebrik etti. (Yunus Emre SEL/DHA)