'Trabzonspor düşmanlıkla karşıladı'

'Trabzonspor düşmanlıkla karşıladı'
'Trabzonspor düşmanlıkla karşıladı'
Alman basını, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve seyirci olayları nedeniyle tatil edilen maça yer verdi.

BERLİN - Kicker dergisinin internet sayfasında yer alan haberde, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın konuk ekibin 1-0 üstünlüğü ile devam ettiği sırada tatil edildiği belirtildi. Karşılaşmanın sahaya yabancı madde ve havai fişek atıldığından dolayı sık sık durduğu, Fenerbahçe'nin 23. dakikada öne geçmesinden sonra zaten sıcak olan atmosferin daha da gergin hale geldiği ve bunun maçın zamanından önce bitmesine neden olduğu haberde yer aldı.

Kuyt şaşkın: Savaşa benziyordu!


"Maçtan önce karşılaşmanın gergin geçmesinin beklendiği, iki takımın hala 2010-2011 sezonun şampiyonluk için alenen tartıştıkları"na işaret edilen haberde, yabancı maddelerin, maç başlamadan önce sahaya atılmaya başladığı, karşılaşmanın ilk 5 dakikasında maça iki kez ara verildiği, bunun maç sırasında sık sık tekrarlandığı ve ilk yarı sonunda 10 dakika uzatmaya gidildiği kaydedildi.

Uzatma dakikaların sonuna doğru Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in hemen yanı başında bir havai fişeğin patlamasının ardından, İstanbul ekibinin ve hakemin sahayı terk ettiği ifade edilen haberde, bunun da maçın tatil edilmesi anlamına geldiği belirtildi.

'Adam gibi yorum yapsınlar'


"BİRBİRİNE DÜŞMAN TARAFTARLAR'

Sport1 adlı internet sitesinde yer alan haberde, Spor Toto Süper Lig'de meydana gelen taşkınlığın, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın tatil edilmesine yol açtığı ifade edildi. Karşılaşmada sahaya sık sık havai fişek ve yabancı maddenin atıldığı, hakem Bülent Yıldırım'ın birçok kez maça ara verdiği ve ilk yarıdaki 10 dakikalık uzatmanın sonunda maçın tümüyle durduğu haberde yer aldı.

"İki kulüp taraftarlarının birbirine düşman olduğu" savunulan haberde, "2011 yılında Fenerbahçe'nin maniple ettiği maçtan dolayı Trabzonspor'un şampiyonluktan olduğu" kaydedildi.

Spox.com internet sitesinde, "Trabzon'da skandal maç" başlığıyla verilen haberde ise "Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi nasıl bir düşmanlıkla karşıladığı"nı kelimelerle anlatmanın zor olduğuna işaret edildi. Haberde, "iki takımın 2010-2011 sezonundaki şampiyonluk nedeniyle tartıştıkları" belirtildi. (AA)

Aziz Yıldırım: Yanınıza geleyim