Trabzonspor-Gaziantepspor maçında kural hatası var mı?

Trabzonspor-Gaziantepspor maçında kural hatası var mı?
Trabzonspor-Gaziantepspor maçında kural hatası var mı?
Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Gaziantepspor ile oynadıkları maçın son anlarında, penaltı beklentisiyle itiraz ettikleri pozisyonun ardından kural hatası yapılıp yapılmadığıyla ilgili soruyu yanıtladı. Hakem Çağatay Şahan, penaltı tartışmasının yaşandığı pozisyon sonrası top dışarı çıkmamasına karşın oyunu kale vuruşuyla başlatmıştı.

TRABZON - Şota Arveladze, 2-2 sonuçlanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, hafta içerisinde antrenmanlarda biraz daha çabuk oynamaları konusunda çalıştıklarını ve oyuncularıyla görüştüğünü belirtti.

Maçın ikinci devresinde istedikleri oyunu sahaya yansıtabildiklerini ifade eden Arveladze, "İkinci devre daha hareketli, istediğimiz coşkuyu, enerjiyi, havayı yakalayarak pozisyonlara girdik. Daha istekli, birbirine yardımcı olan bir takım vardı. Bu coşkumuz soyunma odasından başladı. Rakibimiz karşısında puanı kurtarmış olduk, kazanabilirdik de. Ama maalesef düşüyoruz ondan sonra başlıyoruz. Bunu çözmek lazım, maçın başında o coşkuyu göstermek lazım" dedi.

Şota Arveladze, hakem hatalarıyla ilgili bir soru üzerine de şu ifadeleri kullandı:
"Ne diyeyim artık, alışmak istemiyorum. Pozisyonlar belli oluyor. Geçen hafta Sivas'ta 15. dakikada bizim kaleciye hemen sarı kart verdi, oyunu durduramadık. Bugün 10. haftada içerde oynadığımız bütün maçlarda 10 dakika çalıyorlar, yatıyorlar. Bakıyorsun, bilerek yapıyor ver o zaman sarı kartı. Bana verdiler son maçımda. O zaman karşıya da versinler."

Arveladze, forvette Deniz Yılmaz ile başlamasıyla ilgili olarak ise, "N'Doye iki haftadır çok hastaydı. Çok antibiyotik aldı, güçsüz düştü. Son 3 gün antrenmana katıldı. Sivas'ta almadım onu. Son maçta Cardozo'yu oynatmadım Deniz'i oynattım, memnun kaldım ve devam ettim" dedi.

KURAL HATASI YORUMU

Karşılaşmanın son anlarında Trabzonspor'un penaltı beklentisiyle itiraz ettiği pozisyonun ardından kural hatası yapılıp yapılmadığıyla ilgili soru üzerine, Şota Arveladze şunları söyledi:
"Bir sene önce benim öyle bir maçı tekrar oynattılar, kural hatası diye. Bir gün yattım 29 puanla, sabah kalktım 26 puanla. Bunun devamı nedir bilmiyorum. Bunun peşinde olalım mı olmayalım mı artık herkes bir yerden başlayacak tekrar. Bilmiyorum, kural hatası olabilir. Bunu da el varsa bizim de kullanmamız gerekiyor"

GAZİANTEPSPOR CEPHESİ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, ikinci bölgede rakibi iyi tuttuklarını iyi çıkarak 2-0'lık skoru bulduklarını belirterek, "2-0 iken iki tane ofsayttan gol yerseniz nasıl olacak?. Bana göre maalesef hakem çoğu pozisyonları aleyhimize çaldı. "

Topçu, her şeye rağmen mücadelelerini verdiklerini ifade ederek, "Etimiz budumuz budur. Yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hakemin bu kadar hata yaptığı bir yerde fazla bir şey yapamayız. Bir tane bizim lehimize çalmadı desem yeridir. İki tarafın da memnun olmadığı bir hakem vardı sahada" diye konuştu. (AA)