Trabzonspor gürledi yağdı

Polis haftası nedeniyle Malatyaspor ve Trabzonspor sahaya pankartla çıktı. Ev sahibi, kuru bir kutlama, 'Polis haftası kutlu olsun' derken, konuk takım kafiye düşürmüştü: 'Vatandaşın huzuru, polisin gururu'.

MALATYA - Polis haftası nedeniyle Malatyaspor ve Trabzonspor sahaya pankartla çıktı. Ev sahibi, kuru bir kutlama, 'Polis haftası kutlu olsun' derken, konuk takım kafiye düşürmüştü: 'Vatandaşın huzuru, polisin gururu'. Esas ve ilginç olan pankart ise tribündeydi. Yaklaşık 20 metre uzunluğundaki bez üzerine, 'Kadıköy'ün aşığı varsa, İnönü'nün de aşık Ramazan'ı var. Seni seviyorum nolur kabul et Gülfem' şeklinde ilan-ı aşk edilmişti. Maça atak başlayan taraf Malatyaspor oldu. 4. dakikada ceza alanına giren Duro, uygun pozisyonda iyi vuramadı, top kalecide kaldı. Sarı-Kırmızılılar gol atmaya istekli ama beceriksiz, Karadeniz ekibi ise bulursam kaçırmam havasındaydı. 21'de meydana gelen karambolde topu önünde bulan Gökdeniz'in vuruşunda top, auta gitti. 27. dakikada Aureilo, yaklaşık 25 metreden sert vurdu, Miloşevski kornere çeldi. 31'de Aurelio'nun vuruşunda defanstan dönen topu Tayfun takip etti, çaprazdan vuruşunda top filelere gitti: 0-1. 41. dakikada Gökdeniz'in soldan artasında ceza alanında topla buluşan Mehmet Yılmaz'ın kafa vuruşunda top, Miloşevski'nin çaresiz bakışları arasında filelere gitti: 0-2.
İkinci yarının ilk 15 dakikası geride kalırken Malatyaspor, kendisine hız verecek bir golün; Trabzonspor ise maçı böyle bitirip finale gitmenin hayalini kuruyordu. 66'da hayali gerçekleşen taraf Bordo-Mavililer oluyordu. Bu dakikada Fatih, kornerden gelen topu şık bir kafa vuruşuyla ağlara gönderdi: 0-3. Ve Karadenizliler çekinerek geldikleri Malatya'dan, kupanın bir ucundan tutmuş olarak döndüler. (Spor Servisi)