Trabzonspor indirimden memnun

Trabzonspor indirimden memnun
Trabzonspor indirimden memnun
Tahkim Kurulu tarafından Fenerbahçe maçında çıkan olaylar nedeniyle PFDK'nın verdiği 5 maçlık cezanın 3 maça indirilmesi, Trabzonspor yönetimini memnun etti. Yerel basın ise karşılaşmanın tekrar edilmesi gerektiğini savundu.

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, Tahkim Kurulu'nun aldığı kararın sürpriz olmadığını vurguyarak,, şunları söyledi:

"Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yaşananlardan daha kötülerinin olduğu maçlarda daha az ceza verilmişti. Şimdi, (Adalet yerini buldu) diyebiliriz. Ancak Fenerbahçe ve Sivasspor maçlarında da kötü tezahüratlar nedeniyle toplamda 2 maç daha ceza almıştık. Bu cezalardan birisini çektik. Şimdi 4 maç cezamız var. Bu da gelecek sezon bir maçımızı yine seyircisiz oynayacağız anlamına geliyor. Taraftarlara kavuşma süremizin uzaması bizi üzdü."

BOURCEANU'DAN MÜJDE

Sakat olduğu için son 2 maçta oynayamayan Romen futbolcu Alexandru Bourceanu'nun pazartesi akşamı oynanacak Gençlerbirliği maçına yetişecebileceği bildirildi. Sağlık ekibinin tedavi programıyla topla çalışmalara başlayan Bourceanu, teknik sorumlu Hami Mandıralı ile görüşerek, "Kendimi iyi hissediyorum. Maç gününe kadar da tamamen iyileşeceğimi düşünüyorum. Sizden formayı istiyorum" dedi. Mandıralı'nın da perşembe günü İstanbul 'da evlenen Zokora'nın yokluğunda Romen oyuncuya formayı verebileceği belirtildi.

YEREL GAZETELER: SUS PAYI

Trabzon'dan yayın yapan yerel gazeteler, Tahkim Kurulu'nun verdiği ceza indirme kararının ama yeterli olmadığını savunurken, Fenerbahçe maçının tekrar edilmesi gerektiğine iddia ettiler.

Karadeniz Gazetesi, "Tahkim Kurulu, Trabzonspor'un ağzına bir parmak bal çaldı; Yetmez" ve "Bu indirimi yeterli bulmayan camia derbi maçının tekrarını istedi" başlıklarını attı. Kuzey Ekspres Gazetesi, haberi "Tahkim şaşırttı" başlığıyla yayınlandı. Taka Gazetesi "2 maçlık sus payı" başlığını kullandı. Günebakış Gazetesi ise kararın memnuniyet verici olduğunu vurgularken, "Trabzon için de adalet varmış!" başlığını kullandı. Yunus Emre SEL (DHA)