'Trabzonspor ligden çekilsin'

'Trabzonspor ligden çekilsin'
'Trabzonspor ligden çekilsin'
Bordo-mavili camia, aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu sanıklar hakkında 'yeniden yargılama' ve 'infazın durdurulması' kararı verilmesine sert tepki gösterdi.

Trabzon Barosu ve Trabzon'daki yerel gazeteler, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını eleştirdi. Mahkemenin kararının hukuka aykırı olduğunu savunan Trabzon Baro Başkanı Mehmet Şentürk, "Usul hükümleri asla geriye yürütülemez. Fakat mahkeme bu hükümleri geriye yürüterek, hukukta yeri olmayan bir müessese getirmiştir" dedi.

Şike davası silbaştan


"GÜN ADALET İÇİN FENER'İ YAKMA GÜNÜ"

Karadeniz'in Sesi Gazetesi, "Hukuk cinayeti!" başlığını atarak, "Mahkeme; 'Kumpas yok, sahte delil yok ama infaz da yok' dedi. Şike davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Aziz Yıldırım ve suç ortaklarının yeniden yargılanmalarına karar verirken, infazlarını ise erteledi" ifadelerini kullandı.

Gazetenin haberi şöyle devam etti:
"Trabzonlu ve Trabzonsporlu bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar, bordo-mavili renklere gönül verenler, kısacası adalet duygusunu yitirmemiş tüm vicdan sahipleri, sesinizi gür çıkarma zamanı artık gelmiştir! Uyanın ey Trabzonsporlular, o gün bugündür. Gün adalet için Fener'i yakma günüdür!"

"HAKİMLER VE SAVCILAR TAKIM FORMASI DEĞİL CÜBBE GİYER"

Günebakış Gazetesi, karara tepkisini, "Hukukta kara gün" başlığıyla duyurdu. Gazete haberinin detaylarında ise şu ifadeleri kullandı:
"Hakimler ve savcılar takım forması değil cübbe giyer. Fenerbahçeli mahkeme başkanının bir hukuk cinayeti işlediği ve hukukun, 'Usul hükmü geriye işlemez' temel prensibini katlettiği belirtildi. Şike, hukuku da yenecek mi?"
Karadeniz Gazetesi'de olayı, "Aziz Yıldırım'ı kurtarma operasyonunda son perde", "Tokmak Türk futbolunun kalbine indi" ve "Hukuk cinayeti" başlıklarıyla duyurdu. Karadeniz'de Sonnokta Gazetesi, "Bunun adı skandal" başlığını atarken, Türksesi Gazetesi ise, "İşlem tamam" başlığını kullandı.

"Emre'yi futboldan men edin"


SÜRMEN: LİGDEN ÇEKİLME KARARI GENEL KURULDA DEĞERLENDİRİLMELİDİR

Kuzey Ekspres Gazetesi, söz konusu kararı: "Akılla açıklanamaz karar!" başlığıyla okuyucularına aktardı. Taka Gazete ise "Sözün bittiği yerdeyiz" ve "Utanç verici, Trabzonspor ligden çekilmeli" başlıklarıyla çıktı.

Taka Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Avukat Ali Sürmen, "35 yıllık hukukçu olarak utanıyorum. Utanç verici bir durum ile karşı karşıyayız. Bu sadece seçimler nedeniyle oyalamadır. Trabzonspor camiası eğer dik durmak istiyorsa, derhal olağanüstü genel kurulu toplayıp ligden çekilmeli. O genel kurulda değerlendirilmelidir" ifadelerini kullandı.

"YÖNETİMİN TRABZONSPOR'U BU LİGDEN ÇEKMESİNİ İSTİYORUZ"

Trabzonspor eski yönetim kurulu üyesi Engin Kara, mahkemenin kararına sert tepki gösterirken şu iddialarda bulundu:
"Trabzon şehri başta olmak üzere milyonlarca Trabzonspor taraftarı, siyasilerin atadığı Fenerbahçe kongre üyesi mahkeme başkanının verdiği bu kararla, Trabzonspor'un ve Trabzon şehrinin bu düzene, bu ülkeye ve bu lige ait olmadığını ispat etmişlerdir. O yüzden anlı şanlı tarihinde birçok şehit vermiş, padişahlar yetiştirmiş, Osmanlı tarihine yön vermiş bir şehrin evlatları olarak mevcut başkan ve yönetim kurulunun derhal Trabzonspor Kulübü'nü bu kirlenmiş namussuz ligden çekmesini istiyoruz." Yunus Emre SEL (DHA)

Adrian'dan veda mesajı