Trabzonspor: Messi'yi bile almayız!

Trabzonspor: Messi'yi bile almayız!
Trabzonspor: Messi'yi bile almayız!
Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan, arap saçına dönen Erkan Zengin transferini değerlendirirken, son durumu Lionel Messi örneğiyle özetledi.

Basında çıkan kaleci transferi haberlerini yalanlayan Yakup Aslan, "Ozan Tufan da dahil özellikle yurt içi ve yurt dışında Türk asıllı futbolcular ile ilgileniyoruz. Transferlerimizi kamptan önce bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Trabzonspor'dan Noboa sürprizi


"BU DÜŞMANLIKTIR"

Skorer.com'da yer alan habere göre; Trabzonspor’un teklif götürdüğü futbolculara başka kulüplerin teklif götürdüğü ve bu nedenle fiyatların arttığını belirten Yakup Aslan, "Talip olduğumuz oyunculara Türkiye ’de bize düşman gözü ile bakan kulübün bir tanesi talip olup sürekli fiyat yükseltmeye çalışıyor. Bu da düşmanlık çeşitlerinden bir tanesidir. Biz her türlü kulüple maddi anlamda yarışabilecek güce sahibiz" diye konuştu.

"MESSİ BİLE GELSE..."

Erkan Zengin’in her fırsatta Fenerbahçe ’de oynamak istediğini belirten demeçlerine yanıt veren Yakup Aslan, "Bizde oynamak istemeyen hiçbir futbolcuyu almak istemeyiz. Trabzonspor’u sevecek ve oynamak isteyecek. Hiçbir futbolcu Trabzonspor’dan büyük değildir. Kulübümüzü sevmeyen futbolcuyu burada oynatmam zaten" diyerek, Erkan Zengin transferindeki son durumu özetlemiş oldu.

Transfer edecekleri futbolcunun Trabzonspor’da oynamaya istekli ve yarar sağlayacak bir oyuncu olması gerektiğini belirten bordo-mavili yönetici, "Messi, 'Başka takımda oynamak istiyorum, Trabzonspor’da oynamak istemiyorum' şeklinde konuşsa ve bizim de Messi’yi alabilecek kuvvetimiz olsa dahi onu almayız" diyerek, Erkan Zengin transferine son noktayı koydu.

ELEŞTİRENLERİN HEDEFİ ‘RANT’

Yerel basının ve eski yöneticilerin puan kayıpları sonrası yönetim aleyhine yaptıkları sert açıklamalara değinen Yakup Aslan, ‘’İçeriden hançerleniyoruz. Bizim için birliği bozdu diyenler kulübün ve futbolcularımızın kimyasını bozuyorlar. Bu insanların tek bir hedefi var ‘’Kulübü ben yöneteyim, maddi ve manevi rant elde edeyim, kulübün başında ben olayım’’ hedefleri bu.

Yönetime geldiklerinde kredibilitenin sıfır olduğu ve görevde oldukları sürede kredibiliteyi artırdıkları pozitife geçtiğini belirten Aslan ‘’Bizi eleştirenlerin amacı bunu ele geçirip biraz daha nemalanabilir miyiz düşüncesi’’ ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK HAKEMLERE BAĞLI

Aslan, sözlerini “Başarı için belirleyici olanın teknik ekibimiz, futbolcularımız ve yönetimimiz olduğunu düşünüyorduk ama bugün geldiğimiz noktada son 2 haftada yapılan hakem hataları nedeniyle bu noktaya geldik’’ sözleriyle noktaladı.

Trabzonspor'dan TFF ve hakem patlaması