Trabzonspor, Oscar Cardozo ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Trabzonspor, Oscar Cardozo ile 3 yıllık sözleşme imzaladı
Trabzonspor, Oscar Cardozo ile 3 yıllık sözleşme imzaladı
Trabzonspor, Oscar Cardozo ile 3 yıllık anlaşmaya varıldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama ile duyurdu.

İSTANBULBordo-mavili kulüpten KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

“SL Benfica kulübünden transfer edilen Oscar Rene Cardozo Marin ile 3 (Üç) futbol sezonu için anlaşma sağlanmıştır. Yapılan anlaşmaya göre oyuncuya; Her bir futbol sezonu için 2.500.000.-EUR garanti ücret ve 12.000.-EUR maç başı ücreti ödenecektir.” 

Bu arada transferin resmen sonuçlanmasının ardından, Trabzonspor kulübü resmi internet sitesinin giriş sayfasına, yeni transfer Oscar Cardozo'nun Benfica formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe 'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevincin fotoğrafı yüklendi. 

"Cardozo Trabzonspor'da" başlığıyla yüklenen fotoğraf, 'Fenerbahçe'ye mesaj' olarak değerlendirildi. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe, Cardozo'yu transfer etmek için yoğun çaba harcamış ancak transfer gerçekleşmemişti. 


MEDJANI İLE 3 YILLIK ANLAŞMA
Trabzonspor Kulübü, Cezayirli futbolcu Carl Medjani ile 3 yıllık anlaşma sağladıklarını da KAP'a bildirdi. Bordo-mavili kulüp, Medjani'ye 2014-15 sezonu için 1 milyon 100 bin euro, 2015-16 sezonu 950 bin euro ve 2016-17 sezonu için 1 milyon euro ödeyecek.


CONSTANT'IN GELİŞ PROGRAMI BELLİ OLDU
Bu arada, Trabzonspor'un Milan'dan 2 milyon 500 bin Euro'ya transfer ettiği Gineli futbolcu Kevin Constant'ın geliş programı belli oldu. Yarın saat 10.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelecek olan Constant, 12.00'de Acıbadem Fulya Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçecek. Kevin Constant aynı gün 22.40 uçağı ile Trabzon'a gelecek.

(Yunus Emre SEL / DHA)