'Trabzonspor resmen dağıldı'

'Trabzonspor resmen dağıldı'
'Trabzonspor resmen dağıldı'
Sezonun ilk maçlarında aldığı başarılı sonuçlarla taraftarlarını şampiyonluk havasına sokan Trabzonspor, son 2 haftada aldığı 2 yenilginin şokunu yaşıyor.

TRABZON - Lige Bursaspor ve Beşiktaş galibiyetleriyle flaş bir giriş yapan, Akhisar Belediyespor beraberliğinin ardından Kayserispor'u deplasmanda 1-0 mağlup eden Trabzonspor, üst üste gelen Galatasaray ve Osmanlıspor mağlubiyetleriyle adeta dağıldı. Osmanlıspor karşısında pozisyon bile üretmekte zorlanan bordo-mavili takım, kalesinde bir çok gol tehlikesi yaşadı. Karadeniz ekibinin kazanmak için hiçbir şey ortaya koyamadığı gözlenirken, teknik direktör Şota Arveladze'nin elindeki kadroyu verimli kullanamadı yorumları yapıldı.

"KAMYON ÇARPMIŞA DÖNDÜK"

Trabzon'da yayın yapan gazeteler, Osmanlıspor mağlubiyetinin ardından Arveladze'nin koltuğunun sallanmaya başladığını öne sürdüler. Karadeniz Gazetesi, "Kamyon çarpmışa döndü. Bayramda acı bilanço. Acil TS-RH pozitif kana ihtiyaç vardır. Bordo-mavlililerin 'yoklar'ı oynadığı maçta Ankara ekibi 10 kişi ile galibiyete rahat uzandı. Trabzonspor futboluyla hayal kırıklığı yarattı" ifadelerini kullandı.

Kuzey Ekspres Gazetesi, "3'le iyi kurtulduk. Trabzonspor 45 dakika 10 kişi oynayan Osmanlıspor karşısında ezildi. Kötü futbol , rezalet" başlıklarıyla maçı okuyucularına duyurdu.

"OSMANLI TOKADINI YAPIŞTIRDI"

İlkhaber Gazetesi, "Trabzon'u milyonluk transferler de, selfie çekmek de kurtaramadı. Eski çalıştırıcı Mustafa Reşit Akçay Osmanlı tokadını yapıştırdı. Galatasaray maçındaki yanlış oyuncu tercihleri ve yaptığı değişikliklerle yenilginin zeminin hazırlayan Şota Arveladze, Osmanlıspor yenilgisinin de baş mimarı oldu" ifadeleri ile teknik kadroyu eleştirdi.

Günebakış Gazetesi, "Trabzonspor'a Osmanlı tokadı. Bordo-mavililer, 45 dakika 10 kişi oynayan rakibi karşısında resmen dağıldı" dedi.

"ŞOTA SALLANDI"

Taka Gazetesi, "Şota sallandı" başlıklı haberin spotunda, "Cavanda oynamadı, Mbia döküldü, Onur geleni kabul etti. Trabzonspor bayram öncesi Galatasaray'a, bayramda ise Osmanlı'ya boyun eğdi. Başı da sonu da acı" ifadelerini kullandı.
Son Nokta Gazetesi ise "Sahi bu Trabzon mu? 10 kişilik Osmanlı'ya esir düştük. Nakavt olduk. Trabzon'a Osmanlı tokadı" ifadesini kullandı. Ömür AVCI (DHA)