Trabzonspor: Şike süreci devam ediyor

Trabzonspor: Şike süreci devam ediyor
Trabzonspor: Şike süreci devam ediyor
Bordo-mavili kulüp, basında yer alan "UEFA 2010-2011 sezonunun şampiyonunu ilan etti" başlıklı haberlere ilişkin, 'Şike süreci'nin devam ettiğini bildirdi.

TRABZON - Trabzonspor Kulübü'nün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, bugün bazı medya organlarında şike süreciyle ilgili 'müjde' içerikli haberlerin yer aldığı belirtildi.

Bu haberlere rağmen 2010-2011 sezonunda yapılan şike nedeniyle UEFA tarafından Türkiye 'den 4 kulübe ceza verildiği kaydedilen açıklamada, "Şikeyi destekleyen medyaya göre, 'UEFA bir kulübe şike yaptığı için ceza verebilir ama aynı zamanda o kulübü meşru hak sahibi olarak görebilir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, söz konusu haberde UEFA müfettiş raporunun içeriğinin çarpıtıldığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:
"Müfettişin görüşü hakkında karar vermek üzere, UEFA Disiplin Kurulu 11 Aralık tarihinde toplanacaktır. Disiplin Kurulu'nun kararına itiraz edilmesi durumunda UEFA Temyiz Kurulu konuyu ele alacaktır. FIFA ve CAS da konuyu değerlendirmeye yetkilidir. Şike süreci devam etmektedir. Trabzonspor Kulübü, ana akım medyayı hayal kırıklığına uğratmaya devam edecektir." (AA)