Trabzonspor 'Şimek'ten kurtuldu

Yabancı oyuncularıyla şu sıralar büyük sorun yaşayan Trabzonspor'da Miroslaw Szymkowiak sorunu çözüldü.

TRABZON - Yabancı oyuncularıyla şu sıralar büyük sorun yaşayan Trabzonspor'da Miroslaw Szymkowiak sorunu çözüldü. Geçen sezon futbolu bıraktığını açıklayan ve sessiz sedasız Trabzon'dan ayrılan Polonyalı oyuncunun sözleşmesi dün tek taraflı olarak feshedildi. Boylece Erciyesspor'dan alınan Jabi'ye lisans çıkarıldı. Profesyonel takım idari sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, konuyla ilgili olarak, "Szymkowiak'ın sözleşmesini, Futbol Federasyonu'ndan, haklarımız saklı kalmak koşuluyla feshettik" dedi. Bu arada, kadroya giremeyen Brezilyalı kaleci Jefferson'un da ayrılmak için yönetime başvurduğu açıklandı.
Bordo-Mavililerin başarılı Sırp stoperi Milan Stepanov'a Portekiz'in ünlü kulüplerinden Porto talip oldu. Portekiz ekibinin genç futbolcu için 4 milyon avro önerdiği belirtildi. Trabzonsporlu yöneticiler de olayı doğrularken, gelecek resmi yazılı teklifin ardından Portolu yetkililerle görüşürüp transferi karara bağlayacaklarını belirttiler.
Intertoto Kupası üçüncü turundaki Trabzon-Otelul Galati maçlarının hakemleri belli oldu. Cumartesi günkü ilk maçta İspanyol Cesar Muniz Fernandez, rövanşta da Rus Stanislav Sukhina düdük çalacak. (Spor Servisi)