Trabzonspor taraftarı UEFA'ya yürüyecek

Trabzonspor taraftarı UEFA'ya yürüyecek
Trabzonspor taraftarı UEFA'ya yürüyecek
2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a verilmemesini protesto etmek için daha önce İstanbul'a yürüyen Muhammet Çelik, bu kez UEFA'nın merkez binasına yürüme kararı aldı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Trabzonspor taraftarı Muhammet Çelik, Almanya 'dan İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA Genel Merkezi'ne yürüyeceğini açıkladı.

Bordo-mavili taraftar, " İstanbul yürüyüşünden bir sonuç alamazsam (İsviçre'ye kadar gideceğim) demiştim. Şimdiki amacım, en kısa sürede UEFA'nın İsviçre'deki binasına yürümek. Bu yürüyüşün amacı, temiz futbol ve kirli oyunlara son vermek. Eğer buradan bir sonuç alamazsam, açlık grevine gideceğim" dedi.

Yürüyüş için kendisine birçok kişinin destek verdiğini belirten Muhammet Çelik, "Bu kupa Trabzon'a gelecek. Ama bunu Trabzonspor taraftarları gerçekleştirecek. Şu anda vize işlemlerim devam ediyor. Buradan Almanya'ya uçakla gideceğim. Almanya Köln' den İsviçre'ye yürüyeceğim. 600 Kilometrelik bu yürüyüş parkurunu 10-15 gün içerisinde tamamlamayı planlıyorum. Amacım UEFA Genel Başkanı Platini ile görüşmek. Hakkımızı isteyemezsem, Türkiye 'ye dönmeyeceğim" ifadelerini kullandı. Yunus Emre SEL (DHA)