Trabzonspor taraftarı Vatikan'da vicdan arayacak

Trabzonspor taraftarı Vatikan'da vicdan arayacak
Trabzonspor taraftarı Vatikan'da vicdan arayacak
Trabzonsporlu taraftarlar, 12 Aralık günü Vatikan'da, "Müslüman vicdanından bir şey görmedik, temiz futbol için Vatikan'dayız" diyecek!

Radikal.com.tr - Vatikan'a gidecek olan Trabzonsporlu taraftar grubu yaptığı açıklama ile ziyaretleri hakkında bigi verdi. Açıklama şu şekilde;

"76 Haftadır Türkiye ’de sürdürülen Temiz Futbol Eylemleri dur durak bilmiyor. Şimdiki hedef Hırıstiyanlığın kutsal mabedi Vatikan. 12 Aralık’ta Roma’da oynanacak olan Lazio-Trabzonspor maçına 50 kişilik bir kadro ile çıkartma yapmaya hazırlanan Trabzon Fikir Kulübü üyeleri maçın oynanacağı gün Vatikan’da Temiz Futbol Eylemi düzenleyecek.

Trabzon Fikir Kulübü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: Türkiye’de 76 haftadan beri sokaklarda ahlaklı bir isyan ile takip ettiğimiz şike sürecinin geldiği yer herkesin malumudur. Dünyanın tanıdığı şikenin TFF başta olmak üzere Türkiye’deki makamlarca hâlâ görmezden gelindiğini üzülerek görüyoruz. Suçlunun cezalandırılmadığı, mağdurun daha da mağdur edildiği bir düzende sportif mücadele vermenin ve sporun kardeşlik vurgusunu ön plana çıkarmanın bir anlamı yok. Bugünlerde Türk sporunun yaşadığı her ne sorun varsa bunun yegane nedeninin “Şike” sarmalında gizli olduğunu biliyoruz.

76 haftadır Türk ve dünya kamuoyuna ahlaklı bir isyan ile hak nasıl aranır diye gösteren eylemler yaptık. Bu eylemleri görmezden gelen, üzerinde yorum yapmayan, tek kalem oynatmayan vicdanlardan ümidimizi kestik. 12 Aralıkta Roma’da oynanacak Lazio-Trabzonspor maçı öncesinde, “Müslüman vicdanından bişi görmedik diye12 Aralık'ta Temiz Futbol Eylemi için Vatikan'dayız” sloganı ile bir eylem düzenleyeceğiz. Eylem saati ve diğer programla ilgili, duyuruyu ayrıca yapacağız."Trabzonspor taraftarlarından Aydınlar hakkında suç duyurusu 
Trabzon'da bir grup bordo-mavili taraftar, düzenlediği basın açıklamasında şike ve teşvik olaylarıyla ilgili Fenerbahçe'nin ceza almaması için pazarlık yaptığını söylediği iddia edilen eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar hakkında, görevi sırasında tarafsız davranmadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Ula Taraftarlar Birliği Başkan Yardımcısı Oktay Çavuşoğlu, bordo-mavili taraftarlar adına hazırladığı suç duyurusu dilekçesini Trabzon Cumhuriyet Savcılığına verdi.
Dilekçede 2010-2011 Süper Lig sezonunda saha sonuçlarını etkileme ve şike ile teşvik olaylarına ilişkin Mehmet Ali Aydınlar'ın 18 Eylül 2013 tarihinde yaptığı basın açıklamasında, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün söz konusu olaylardan ceza almaması için pazarlık yaptığını söylediği belirtildi.
Aydınlar'ın böylece konumunun gerektirdiği tarafsızlığı göstermeyip mevcut yasaları ve yönetmelik hükümlerini hiçe saydığını beyan ettiği anlatılan dilekçede, bu beyanlarıyla işlediği suçu itiraf ettiği savunuldu. (AA)