Trabzonspor taraftarına polis müdahalesi

Trabzonspor taraftarına polis müdahalesi
Trabzonspor taraftarına polis müdahalesi
Yeniden görülen şike davası öncesi toplanan az sayıdaki Trabzonspor taraftarı Emniyet güçleri tarafından 'Bu sizin davanız değil' diyerek Çağlayan'daki Adalet Sarayı çevresinden uzaklaştırıldı

RADİKAL - Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın şike davası kapsamında yeniden yargılanmasına başlandığı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önüne gelmek isteyen Trabzonspor taraftarına polis müdahale etti. Metrobüs durağının bulunduğu bölümde önlem alan polis ile açıklama yapmak için adliye önüne ilerlemeye çalışan Trabzonspor taraftarları arasında arbede çıktı. Bu arada adliye önünde polis barikatını aşmayı başaran bazı Trabzonspor taraftarlarıyla birkaç Fenerbahçeli taraftar arasında kavga yaşandı. Yumruklu kavgayı araya giren polisler önledi. 2 kişi gözaltına alındı.


Trabzon'dan 'yeniden yargılama' tepkisi

METROBÜSTE GÖZALTI


Adliye önünde açıklama yapmak istediklerini söyleyen Trabzonspor taraftarı uzun süre polise direndi. Polis tarafından Metrobüs üst geçidine çıkarılan taraftarlardan bazıları o sırada tek başına adliyeye gelen Fenerbahçe formalı bir taraftarla tartıştı. Trabzonspor taraftarları polisin Fenerbahçeli taraftara da engel olmasını istedi. Bu sırada 2 Trabzonspor taraftarı Fenerbahçeli gencin formasını yırttı. Ardından da saldırdı. Araya giren polisi ekipleri saldırıda bulunan kişileri gözaltına aldı. Bölgede polisin aldığı önlemler devam ediyor. (dha)
 

Çağlayan'da Fenerbahçe-Trabzonspor gerilimi!