Trabzonspor ve Başakşehir'in rakibi belli oldu

Trabzonspor ve Başakşehir'in rakibi belli oldu
Trabzonspor ve Başakşehir'in rakibi belli oldu
Tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanan Medipol Başakşehir ile Differdange 03'ü elemesi durumunda Trabzonspor'un, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turundaki rakipleri belirlendi.

İSTANBUL - İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen kura çekiminde Medipol Başakşehir, Hollanda'nın AZ Alkmaar takımıyla eşleşti.

Lacivert turunculu ekip, ilk maçı 30 Temmuz Perşembe günü deplasmanda oynayacak ve rövanş karşılaşmasında rakibini 6 Ağustos Perşembe günü konuk edecek.

TRABZONSPOR'UN OLASI RAKİPLERİ

Bordo-mavili takım, sahasındaki ilk maçta 1-0 yendiği Differdange 03'ü elemesi durumunda, 3. ön eleme turunda Jelgava (Letonya)-Rabotnicki (Makedonya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Trabzonspor, 3. ön eleme turuna kalması durumunda ilk maçını deplasmanda oynayacak. UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda ilk maçlar 30 Temmuz, rövanş maçları ise 6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu eşleşmeleri şöyle:
Zürih (İsviçre) - Cherno More (Bulgaristan)/Dinamo Minsk (Belarus)
Kairat (Kazakistan)/Alashkert (Ermenistan) - Rijeka (Hırvatistan)/Aberdeen (İskoçya)
Dacia Chisinau (Moldova)/Zilina (Slovakya) - Vorksla Poltava (Ukrayna)
AZ Alkmaar (Hollanda) - Medipol Başakşehir ( Türkiye )
Bordeaux (Fransa) - Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)
Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan)/PAOK (Yunanistan) - Spartak Trnava (Slovakya)/Linfield (Kuzey İrlanda)
Targu Mureş (Romanya) - Saint Etienne (Fransa)
Skonto (Letonya)/Debrecen (Macaristan) - Reykjavik (İzlanda)/Rosenborg (Norveç)
Jablonec (Çek Cumh.) - Kopenhag (Danimarka)/Newtown (Galler)
Hapoel Beer Sheva (İsraiI)/Thun (İsviçre) - Vaduz (Lihtenştayn)/Nomme Kalju (Estonya)
Belenenses (Portekiz) - Slask Wroclaw (Polonya)/Göteborg (İsveç)
Sampdoria (İtalya) - Vojvodina (Sırbistan)/Spartaks Jurmala (Letonya)
Kukesi (Arnavutluk)/Mladost Podgorica (Karadağ) - Legia Varşova (Polonya)/Botoşani (Romanya)
Charleroi (Belçika)/Beitar Kudüs (İsrail) - Zorya Luhansk (Ukrayna)
Sturm Graz (Avusturya) - Rubin Kazan (Rusya)
Randers (Danimarka)/Elfsborg (İsveç) - Shamrock Rovers (İrlanda)/Odds (Norveç)
Southampton (İngiltere) - Vitesse (Hollanda)
Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Hapoel Kiryat Shmona (İsrail)
Cukaricki (Sırbistan)/Kabala (Azerbaycan) - Apollon Limassol (Kıbrıs Rum Kesimi)/Trakai (Litvanya)
Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Wolfsberger (Avusturya) - Borussia Dortmund ( Almanya )
AIK Solna (İsveç)/Shirak (Ermenistan) - Atromitos (Yunanistan)
Standard Liege (Belçika) - Ferencvarosi (Macaristan)/Zeljeznicar (Bosna Hersek)
West Ham United (İngiltere)/Birkirkara (Malta) - Inverness Caledonian Thistle (İskoçya)/Astra Giurgiu (Romanya)
Athletic Bilbao (İspanya) - Hafnarfjördur (İzlanda)/İnter Bakü (Azerbaycan)
Jelgava (Letonya)/Rabotnicki (Makedonya) - Trabzonspor (Türkiye)/Differdange 03 (Lüksemburg)
Beroe Stara Zagora (Bulgaristan)/Brondby (Danimarka) - Jagiellonia Bialystok (Polonya)/Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi)
Altach (Avusturya) - Vitoria (Portekiz)
Koper (Slovenya)/Hajduk Split (Hırvatistan) - Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti)/Stromsgodset (Norveç)
Krasnodar (Rusya) - Slovan Bratislava (Slovakya)/University College Dublin (İrlanda) (AA)