Trabzonspor yine ayağa kalktı

Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçını izlemeye gelen bir grup Fenerbahçe taraftarına, olay çıkardıkları gerekçesiyle 'terörist' yakıştırmasında bulunan ve büyük bir polemiğin yaşanmasının ilk adımlarını atan Özkan Sümer, şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sert yanıt vermeye hazırlanıyor.

TRABZON - Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçını izlemeye gelen bir grup Fenerbahçe taraftarına, olay çıkardıkları gerekçesiyle 'terörist' yakıştırmasında bulunan ve büyük bir polemiğin yaşanmasının ilk adımlarını atan Özkan Sümer, şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sert yanıt vermeye hazırlanıyor.
Önceki gün CNN Türk'te yayımlanan 'Eğrisi-Doğrusu Özel' programına katılan ve Taha Akyol'un sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Trabzonspor maçında yaşananlardan ötürü Fenerbahçe Kulübü'ne verilen bir maç saha kapatma cezası adil değil. Tahkim Kurulu, bu kararı bozabilir" görüşünü dile getirmişti. Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer de, bu açıklama üzerine Başbakan Tayyip Erdoğan'a Trabzonspor'dan kulüp olarak karşılık verileceğini belirtti. Sümer, bu konudaki soruları cevaplarken, "Sayın Başbakan'ın böyle bir açıklama yapmasını anlayamadık. Herkesten çok ben şaşırdım. Böyle bir yaklaşıma tek başıma karşılık vermeyeceğim. Ama şu Akçaabat Sebatspor maçı geçsin, kulüp yönetimi olarak bu yorumu mutlaka değerlendirecek ve muhakkak bir tavır koyacağız. Gereken karşılık verilecek" ifadesini kullandı. Şimdi spor kamuoyu, Trabzonspor ile Fenerbahçe yönetimleri arasında yaşanan 'terörist' krizinden sonra, Bordo-Mavili takımdan Başbakan Erdoğan'a gelecek yanıtı merakla bekliyor.
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, Erdoğan'a sert tepki gösterdi. Algan, Erdoğan'ı tribünde olay çıkaran fanatiklere benzeterek, "Başbakan neye göre konuşuyor? Trabzon'daki maçı izledi mi? Bunları söylerken bir inceleme yapmış mıdır?" dedi.
'Siyaset karıştı'
CHP Trabzon İl Başkanı Hazaroğlu, Erdoğan'ın, açıklamalarıyla ilgili olarak, "Tarafsız olması gereken Başbakan, futbola siyaset karıştırmanın ötesinde, büyük bir adaletsizlik ve haksızlık örneği göstermiştir" şeklinde konuştu. Erdoğan'ın açıklamasını üzülerek öğrendiklerini belirten Hazaroğlu, şöyle konuştu: "Başbakan, Trabzon'a önyargılı bakışını bir kez daha ortaya koymuştur. Suçluları, futbol fanatiği görüntüsü ile savunan Başbakan, ne zaman Trabzon'la ilgili sorun olsa, aynı tavrı göstermiştir."
(Spor Servisi)