Trabzonspor'a bir darbe de Risp'ten

Turkcell Süper Lig'de sıkıntılı bir dönem geçiren Trabzonspor'un savunma oyuncusu Fredrik Risp izinsiz olarak kentten ayrıldı. Karadeniz ekibiyle 2.5+1 yıllık sözleşmesi bulunan İsveçli oyuncu, dört aylık alacağının ödenmediği gerekçesiyle kenti terk etti.

TRABZON - Turkcell Süper Lig'de sıkıntılı bir dönem geçiren Trabzonspor'un savunma oyuncusu Fredrik Risp izinsiz olarak kentten ayrıldı. Karadeniz ekibiyle 2.5+1 yıllık sözleşmesi bulunan İsveçli oyuncu, dört aylık alacağının ödenmediği gerekçesiyle kenti terk etti. Yöneticilerin bir türlü ulaşamadığı Risp'in, kulübe konu hakkında faks çektiği öğrenildi.
Risp'in, kendisine yapılması gereken ödemenin gecikmesi nedeniyle Trabzon'dan ayrılabileceği ve konuyu FIFA'ya götürebileceği iddia edilirken, yönetim kurulu adına açıklama yapan mali sayman Emin Kahraman, "Risp izinsiz olarak çalışmada yer almadığından kendisiyle ilgili noter tespiti yaptık. Kulübümüze bir yazı gönderen İsveçli sporcumuz kararına gerekçe olarak alacaklarını gösterdi. Bugün itibarıyla kulübümüzün Risp'e hiçbir borcu bulunmuyor" dedi. (Spor Servisi)