Trabzonspor'a Ersun Yanal şoku!

Trabzonspor'a Ersun Yanal şoku!
Trabzonspor'a Ersun Yanal şoku!
Son üç haftadır aldığı kötü sonuçlarıyla taraftarını hayal kırıklığına uğratan, bunun yanı sıra mali kriz yaşayan Trabzonspor'da haciz kapıya dayandı. Bordo-mavili kulübün, eski teknik direktörü Ersun Yanal'a vadesi geçmiş 375 bin euro borcu bulunduğu ve bu ödemeyi henüz yapmadığı ortaya çıktı.

Trabzonspor Kulübü, 1 Temmuz 2015 tarihinde sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Ersun Yanal’a, 5 aylık alacağı olan 600 bin Euro karşılığı çek vermiş ve bunları Kasım ayı sonuna kadar ödeyeceğini taahhüt etmişti.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; bordo-mavili kulübün, geçen sürede bu paranın sadece 150 bin Euro'luk bölümünü ödediği, diğer çeklerin karşılığının ise Çarşamba gününe kadar yatırılmadığı kaydedildi.

Vadesi geçmiş çekler için icraya gitmeye hazırlanan deneyimli teknik direktörün, alacaklarını tahsil etmek için bu yolu tercih etmesi halinde bordo-mavili kulübün nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olurken, futbolcuların geciken alacakları için de kaynak arayışının sürdüğü vurgulandı.