Trabzonspor'a Mbia morali

Trabzonspor'a Mbia morali
Trabzonspor'a Mbia morali
Bordo-mavililerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçiminde Yıldırım Demirören'e destek verilmesi nedeniyle başlayan kriz, Stephane Mbia'nın transferiyle biraz olsun hafifledi.

TRABZON - Yönetim kurulundan 4 kişinin istifa ettiğini açıklamasıyla kongre seslerinin yükselmeye başladığı Trabzonspor 'da kriz ateşi sönmeye başladı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, "Aralık ayına kadar devam" açıklaması, yönetimde kalan isimlerin de göreve devam etme konusunda görüş birliği içinde olması sonucu gözler yeniden transfer çalışmalarına çevrildi.

Öte yandan istifa eden isimlere baskının sürdüğü, yönetimde kalanların, "İstifa ederek bizi zor duruma düşürdünüz. Yaptığınız açıklamalarla bizleri töhmet altında bırakıyorsunuz. Gelin aralık ayına kadar birlikte çıktığımız yola yine birlikte devam edelim" diyerek, arkadaşlarını ikna etmeye çalıştığı dile getirildi.

BAŞKANDAN DURUM DEĞERLENDİRMESİ

Yöneticilerle yapacağı toplantıda TFF seçimi, camiadaki kongre istekleri, istifalar ve transfer çalışmalarıyla ilgili görüşlerini açıklaması beklenen Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, daha sonra da basının karşısına çıkabileceği öne sürüldü.

TAKIMA MORAL VERECEK

Hacıosmanoğlu'nun ayrıca, yarın toplanmaya başlayacak olan futbol takımı ve teknik direktör Ersun Yanal'a da moral vermek amacıyla Trabzon'da birkaç gün geçirmeyi planladığı belirtildi. Ömür AVCI (DHA)