Trabzonspor'a Şenol Güneş engeli

Trabzonspor'a Şenol Güneş engeli
Trabzonspor'a Şenol Güneş engeli
Bordo-mavili kulübün transfer etmek istediği Bursasporlu oyuncu Ozan Tufan'ın, bordo-mavili takıma transfer olmama nedeni ortaya çıktı.

Trabzonspor, ara tranferin son gününde yaptığı Ozan Tufan hamlesinde istediğini alamadı, Bursaspor’un hocası Şenol Güneş’in bu transferin gerçekleşmemesinde başrol oynadı.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, 2 Şubat 2015’te yani transferin son gününde Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ile masaya oturdu. Hacıosmanoğlu’nun, Ozan ve Şener için 7.75 milyon Euro artı 3 futbolcu gibi cazip teklifine Bölükbaşı “Ret” yanıtı verdi. Ancak bu kararının altından Trabzon’un efsane ismi ve şu anda Bursa’nın başında olan Şenol Güneş çıktı.

Bölükbaşı’nın “Şenol Hoca, Ozan ve Şener’i vermek istemiyor. Satmaya kalksak hocamızla sorun yaşarız. Hepsinden önemlisi bunu Bursa halkına anlatmayız” diyerek “Hayır” yanıtını verdiği ortaya çıktı. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ali Uzunay da “Ozan ve Şener için Bursa ile anlaştık ama Şenol Hoca izin vermedi” ifadeleriyle gerçekleşmeyen transferin perde arkasını anlattı.

ARDA TURAN, ‘ AVRUPA ’YA GİT’ DEMİŞ

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Ozan Tufan’ı, Fenerbahçe ’ye gitmesi için ikna etmeye çalıştığı iddia edilen Atletico Madrid’in yıldızı Arda Turan, bu haberleri yalanlamıştı. Ancak Arda’nın Trabzon’un devreye girmesinden sonra Ozan’ı arayarak, “Sen Avrupa’da oynamalısın” dediği ileri sürüldü.