Trabzonspor'a şok! FIFA...

Trabzonspor'a şok! FIFA...
Trabzonspor'a şok! FIFA...
Steaua Bükreş, Alexandru Bourceanu'nun transfer taksitlerini ödemediği için Trabzonspor'u FIFA'ya şikayet edecek.

Devre arasında Steaua Bükreş’ten Alexandru Bourceanu’yu transfer eden Trabzonspor’un, henüz Rumen ekibine ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Orta saha oyuncusu için 1.3 milyon euro ödeyeceğini KAP’a bildiren bordo-mavili ekip, Bükreş ekibi tarafından FIFA’ya şikayet edilecek.

Rumen basınında yer alan habere göre Trabzonspor’a faks çeken Steaua Bükreş, henüz bu konuda bordo-mavili ekipten yanıt alamadı. Trabzonspor'un 700 bin euroluk ilk taksiti Şubat ayında, kalan 600 bin euroluk taksiti ise Haziran ayında ödemesi gerekiyordu. Trabzonspor eğer bu taksitleri ödemezse UEFA Avrupa Ligi’nden men edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

29 yaşındaki oyuncu, devre arasında geldiği Trabzonspor’da 12 maça çıkmıştı. (Ajansspor)

TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA

Bordo-mavili kulübün mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, geçen sezon ortasında kadrolarına dahil ettikleri Bourceanu'nun transferi nedeniyle Romanya kulübüne olan borçlarını bugün ödediklerini söyledi.

Üstünsalih, bu konuda herhangi bir sorunlarının bulunmadığını ifade ederek, "Bugün Steaua Bükreş'e olan borcumuzu ödedik. Bourceanu'nun sözleşmesi devam ediyor. Dolayısıyla UEFA veya FIFA'lık bir durum, şikayet söz konusu değil" dedi.

Bu arada, Trabzonspor'un Çin'in Shanghai Greeland Kulübü'ne 4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında verdiği Paulo Henrique'nin transferindeki peşinatın da Trabzonspor Kulübü'ne ödendiği öğrenildi.