Trabzonspor'a tazminat şoku

Trabzonspor'a tazminat şoku
Trabzonspor'a tazminat şoku
UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalan bordo-mavililere kötü haber geldi.

Trabzonspor, 30 Eylül 'e kadar Kiki Musampa'nın FIFA'dan kazandığı tazminatı ödemezse, mali açıdan denetim geçirecek.

Taraftardan Hacıosmanoğlu'na uyarı

AVRUPA LİGİ'NE KATILIM TEHLİKEDE Mİ?

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, UEFA'dan Trabzonspor'a inceleme yapıldığı yönündeki iddialarla ilgili takımın UEFA Avrupa Ligi'ne katılamama gibi bir tehdidin söz konusu olmadığını söyledi.

Üstünsalih, bazı medya organlarında bordo-mavili eski futbolcu Kiki Musampa'ya CAS'ta kazandığı tazminatın ödenmemesi nedeniyle takımın UEFA Avrupa Ligi'ne katılamayacağı yönünde haberlerin çıktığını belirterek, haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Zokora'ya Malouda desteği

1.3 MİLYON EURO TAZMİNAT

Nuri Albayrak'ın başkanlığı döneminde gerçekleştirilen transferde oyuncuya 500 bin euro para cezası kesildiğini anımsatan Üstünsalih, "Futbolcu bu karara itiraz ederek CAS'a başvurdu. CAS'tan gelen nihai karar sonucunda kulübümüz 1 milyon 300 bin euro tazminat ödemeye mahkum edildi. Biz de gelen bu karar neticesinde iyi niyet neticesinde oyuncuya 400 bin euro peşin ödeme yaptık. Kalan ödeme için kendisiyle görüşmeler halen devam ediyor. Dolaysıyla UEFA Avrupa Ligi'ne katılamama gibi bir tehdit söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'dan Fransa'ya