Trabzonspor'a whatsapp'tan transfer!

Trabzonspor'a whatsapp'tan transfer!
Trabzonspor'a whatsapp'tan transfer!
Bild gazetesinde yer alan habere göre Trabzonspor'un görevlendirdiği öne sürülen Şükrü Kaya adlı kişi Senegalli golcü Mame Diouf yerine amatör bir futbolcuyu ikna etmek için günlerce whatsapp'tan mesajlar yolladı.

Radikal.com.tr - Trabzonspor'un Ocak ayında transfer etmek istediği Hannover 96 futbolcusu Mame Diouf için yapılan girişimlerde çok ilginç bir durum ortaya çıktı. Alman gazetesi Bild, trajikomik transfer hikayesi için "Sezonun en komik hikayesi" spotunu kullandı.

TFF'nin kararı: Trabzonspor 0-3 Fenerbahçe


Sporx.com'da yer alan habere göre, Şükrü Kaya isimli bir kişinin, Mame Diouf'un hattı olduğu öne sürülen bir numaraya mesajlar atarak, bu transferi bitirmeye çalıştığı belirtildi. Ancak mesaj atılan numara 10. Lig'den Sascha Ernst adlı bir futbolcuya aitti. Kaya'nın mesajlarda, "Yarın geleyim mi? Türkiye 'de ben bir numarayım. Bana güven" gibi ifadeler kullandığı iddia edildi.

Erns, konuyla ilgili olarak "4 Mart'ta çeşitli çağrılar ve sms'ler almaya başladım. Whatsapp'tan da bana yazıyorlardı. İlk başta ne olduğunu anlayamamıştım" açıklamalarını yaptı.

TFF'ye Başbakan'ın sözleriyle yüklendiler


Yapılan konuşmalarda Şükrü Kaya'nın Diouf olduğunu zannettiği amatör futbolcuya "İki milyon  euro vereceğiz. Ev, araba, prim. Her şey var" diyerek mesajlar yolladığı ve Diouf'u ikna etmeye çalıştığı ifade edildi.

Trabzonspor'un Diouf ile temas kurma adına görevlendirdiği öne sürülen Şükrü Kaya, konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu Ocak ayında yaptığı açıklamada Diouf transferinin imza aşamasına geldiğini söylemişti.

Trabzonspor taraftarı UEFA'ya yürüyecek