Trabzonspor´da 12 milyon TL'lik kriz

Trabzonspor´da 12 milyon TL'lik kriz
Trabzonspor´da 12 milyon TL'lik kriz
Futbolculara ödemeleri geciktirdiği için önümüzdeki aylara çek verdiği iddia edilen Trabzonspor, teknik direktör Ersun Yanal'ın istemediği yabancıları gönderememesi halinde yaklaşık 12 milyon TL'lik faturayla karşı karşıya kalacak.

TRABZON - Bordo-mavili takım, bu sezon yabancılarından istenilen verimi alamazken Ersun Yanal'ın neredeyse tüm yabancı kadrosunu yenileme kararı yönetimi yeni bir sorunla baş başa bıraktı. Yönetim, en az 6 ay sürecek sakatlığı nedeniyle Portekizli Bosingwa'nın sözleşmesini dondurma konusunda girişimlerde bulunurken Ersun Yanal'ın Medjani ve Cardozo dışındaki yabancıların satılmasını istediği öğrenildi. Watford'dan kiralanan Belkalem'in sezon sonunda bırakılacağı, Constant, Yatabare ve Waris için de formül arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

YATABARE İÇİN 1 MİLYON EURO

Fransa 'nın Guingamp kulübünden 3 yıllığına 2 milyon 500 bin euro bonservis, 1 milyon euro garanti ücret ve 7 bin 500 euro maç başına alınan Mustapha Yatabare'nin gönderilememesi durumunda bordo mavililer, sadece gelecek yıl 1 milyon euro daha zarara girecek.

WARIS BÜYÜK SORUN

Spartak Moskova'dan büyük umutlarla transfer edilen Majeed Waris için ise kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedellerinden biri ödendi. 6 milyon euroya alınan, yıllık 950 bin euro garanti para ve maç başı 10 bin euro ücretle 4 yıllık sözleşme imzalanan Waris, gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaşattı. Waris'in performansındaki düşüş nedeniyle bu oyuncuyu ödenen bonservis bedeline yakın bir fiyata satma hayalleri suya düşen bordo mavililer, yeni bir çıkış yolu arıyor. Arap ülkelerine gitmeye sıcak bakmayan ve kendi imkanlarıyla da Avrupa ve Rusya'da takım aradığı belirtilen Waris'in uygun takım bulunması durumunda kiralama yoluna da gidilebileceği vurgulandı.

CONSTANT'IN KEYFİ YERİNDE

Trabzonspor'un bu sezonki en sorunlu yabancısı olan Gineli oyuncu Kevin Constant'ın ise yıllık ücretinin fazlalığı hem bu oyuncunun elini güçlendiriyor hem de bordo mavilileri zora sokuyor. İtalyan devi Milan'dan 2.5 milyon euro bonservis bedeliyle 4 yıllık kontratla alınan Kevin Constant, bordo mavililerin en fazla kazanan yabancılarından biri durumunda bulunuyor. Disiplinsiz hareketleri nedeniyle kadro dışı bırakılan, daha sonra takımla antrenmanlara çıkan ancak maçlarda oynatılmayan Constant, bu sezon için 2 milyon 400 bin euro garanti paraya imza attı. Constant, önümüzdeki 3 yıl için de sırasıyla 2 milyon 250 bin, 2 milyon 250 bin ve 2 milyon 100 bin euro garanti para alacak. Gineli oyuncunun alacağı yüksek garanti paralar nedeniyle gitmeye pek sıcak bakmadığı belirtilirken yönetimin bu futbolcuyu ikna çabaları da sürüyor.

EKSTRA ÖDEME

Trabzonspor'un bu 3 oyuncuyu elden çıkaramaması durumunda kasasından sadece önümüzdeki sezon için 4 milyon 200 bin euro üzerinde para çıkacak. Böylece bordo mavililer, gelecek yıl için 12 milyon lira ekstra ödeme yapmak zorunda kalacak. Ömür AVCI (DHA)