Trabzonspor'da başkan adaylarına uyarı

Trabzonspor'da başkan adaylarına uyarı
Trabzonspor'da başkan adaylarına uyarı
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, 5-6 Aralık'ta yapılacak genel kurulda göreve talip olacak başkan adaylarının, kongre heyecanı ve stresi içinde dahi nezaket ve empati duygusundan uzaklaşmamaları gerektiğini vurguladı.

TRABZON - Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu'nun 36. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Kadir Özcan Gençlik ve Geliştirme Merkezi'nde yapıldı. Eski kulüp başkanları Faruk Nafız Özak, Atay Aktuğ, Özkan Sümer, Ahmet Celal Ataman ve Salih Erdem'in de katıldığı genel kurula mevcut yönetimin herhangi bir temsilci göndermemesi dikkati çekti.

"KONGRE CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN"

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, 2013 yılı Mayıs ayında yapılan Trabzonspor'un seçimli genel kurulunda yönetimin görev süresinin uzatılmasına dair genel kurul kararının mahkemece iptal edilip, Yargıtay tarafından onandığını, ancak yönetim kurulunun tashihi karar yoluna gittiğini hatırlatarak şunları söyledi: "Karar talebinin reddedildiği, Yargıtay internet sayfasından anlaşılmıştır. Dosyanın Trabzon 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne gelip taraflara tebliği ile yargı süreci de bitecektir. Yargıtay'ın talebi reddettiğinin anlaşılmasından sonra, tüzüğün 29. maddesi gereği yapılması gereken kongre kararı alınmış olup, 5-6 Aralık 2015 günü yapılacak kongrenin camiamıza hayırlı olmasını dilerim. Kongrede 9 bin 973 üye oy kullanma hakkına sahip. Bir önceki seçimli genel kurula göre oy verecek üye sayısı 2 bin 252 kişi arttı" dedi.

"NEZAKETTEN UZAKLAŞMAYIN"

Ali Sürmen, Trabzonspor'un tüm kurulları ve üyelerinin, seçimli genel kurulun camiaya uygun bir ortamda geçmesi için görevleri bulunduğunu da vurgulayarak şunları söyledi: "Adayların kongre heyecanı ve stresinde bile nezaket ve empati duygusundan uzaklaşmaması gerekir. Başkanlığa ve yönetim kurulu üyeliğine talip olan arkadaşlarımızın kendi geleceklerini değil, Trabzonsporumuz'un geleceğini düşünerek hareket etmesi tavsiye ve beklentimizdir. Seçimli kongre sürecinde, camiamıza zarar verecek çalışmalar ve söylemler olması halinde, ciddi şekilde uyarılarda bulunacağımızdan Trabzonspor camiasının hiçbir tereddüdü olmasın. Yönetime talip arkadaşların şike, hakemler ve diğer konularda yanıltıcı ve hamasi beyanları, artık camiayı tatmin etmemekte olup, bu sorunlara çare ararken camianın güçlü isimleri, bürokratları ve siyasetçileri ile ciddi alt yapılar oluşturulmalı ve görsel güç görüntüleri önemsenmelidir."

BORÇ 372 MİLYON LİRA

Bu arada Denetleme Kurulu raporuna göre kulübün borcunun 31 Ağustos 2015 tarihi itibarıyla 372 milyon 857 bin 379 Tl olduğu açıklandı.

TORUNU CÜNEYT ÇAKIR'I CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETMİŞ

Toplantıda konuşan Trabzonspor Divan kurulu üyesi gazeteci-yazar Sadık Albayrak, bu sezon Trabzon'da oynanan ve Galatasaray 'ın 1-0 üstünlüğüyle sona eren karşılaşma sırasında torunu Ahmet Akif'le yaşadığı bir anıyı anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın dünürü olan Sadık Albayrak, şunları söyledi:
"100 yıldır Türkiye üzerinde kültür emperyalizmi var. 40 yıldır da Trabzon futbolu üzerinde futbol emperyalizmi devam ediyor. Son Galatasaray maçında benim torunlarım da maça geldi. Bunlardan biri de Ahmet Akif. Cüneyt Çakır'ın o hatasıyla Trabzonspor golü yiyince çocuk ağlamaya başladı, 'Dede ben çıkmak istiyorum buradan' dedi. 'Oğlum otur, otur, daha ligler yeni başladı' dedim. 'Dede ben nefret ediyorum bunlardan' dedi. 'Oğlum otur, otur' diye zor teskin ettim. Dedim ki, 'bir daha Cüneyt Çakır'ın maçlarına gitmeyeceğiz, Trabzonspor'un maçlarına gideceğiz'. Ama çocuk durmadı ki. İstanbul'a gitti, dedesine dedi ki, 'Dede ben şundan şikayetçiyim." O zat-ı muhterem de dedi ki, 'Bu hakem milli hakemlerimizdendir. Hata yapabilir. Ama senin şikayetini ben ona ulaştıracağım'. Ben güldüm, çocuklarımız hem güldüler, hem ağladılar. Ama torunlarımızı ağlatmayın. O yüzden Trabzonspor'dan birlik, dirlik ve güç istiyorum."

Spor Toto Süper Lig'in 5'inci haftasında Avni Aker Stadyumu'nda 19 Eylül'de oynanan karşılaşmada, hakem Cüneyt Çakır'ın 60'ıncı dakikada Erkan'ın ortasında Denayer'in eline çarpan topta penaltı kararı vermemesi büyük eleştiriler almış, bordo-mavililer 82'nci dakikada Mbia'nın kendi kalesine attığı golle maçı 1-0 mağlup kapatmıştı.

5 BAŞKANLI POZ

Bu arada Divan Genel Kurulu'na katılan bordo-mavili kulübün 5 eski başkanı, basın mensuplarına poz verdi. Karede Faruk Nafız Özak, Atay Aktuğ, Özkan Sümer, Ahmet Celal Ataman ve Salih Erdem yer aldı. Ömür AVCI (DHA)