Trabzonspor'da Burak Yılmaz kavgası!

Trabzonspor'da Burak Yılmaz kavgası!
Trabzonspor'da Burak Yılmaz kavgası!
Bordo-mavili kulübün 1 numarası Muharrem Usta, Galatasaray'dan Çin'e transfer olan Burak Yılmaz'a mesaj göndererek, "Dönmek istersen kapımız sana açık" demişti. Ancak bu sözler, Trabzonspor yönetimini karıştırdı.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, “Sayın başkan, Burak Yılmaz Çin’e Galatasaray ’dan transfer oldu. Bize ne! Sen Trabzonspor ’a bak, gidenle işimiz olmaz" diyerek, Muharrem Usta ’yı eleştirdi.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Hatayoğlu’nun sözlerine yanıt TS Club mağazalarından sorumlu yönetici Emre Aksoy’dan geldi: Bu kulübe en çok parayı kazandıran Burak Yılmaz’dır. Alaattin Hatayoğlu ise Aksoy’un mesajına, “Ortada takdir edilecek bir durum yok. Burak 3 şampiyonluğu Galatasaray’da yaşadı. Başkan neye teşekkür ediyor?" diye cevap verdi.

Trabzonspor'dan sürpriz Lucescu açıklaması

ÇUBUKÇU DA KATILDI!

Burak tartışmasına katılan son isim Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu oldu. Çubukçu, "2011’de şampiyon olduğumuz sene beyin kanaması ile maça çıktı Burak. İki sezonda 52 gol attı" dedi. Hatayoğlu ise Çubukçu’nun söylemine karşın, "Trabzonspor formasını 4 yıl evvel çıkarmış futbolcuya neyin teşekkürüdür bu?" ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Burak Yılmaz için bir tweet atmıştı. "Burak Yılmaz... Yolun açık olsun, dönmek istersen Trabzonspor'un kapısı sana her zaman açık olacak. Her şey için teşekkürler" şeklinde paylaşım yapan Usta, milli golcüyle yeni macerasında başarılar dilemişti.

Çin’in Pekin Guoan takımına satılan ve Trabzonspor’un transferinden yüzde 25 pay alacağı Burak’la bir telefon görüşmesi yapan Usta'nın, "Trabzonspor'un kapısı sana her zaman açık" dediği bildirildi.

'Burak Yılmaz, Trabzonspor'a para kazandırdı'