Trabzonspor'da bütün yabancılar serbest!

Trabzonspor'da bütün yabancılar serbest!
Trabzonspor'da bütün yabancılar serbest!
Bordo-mavili kulüpte ödemelerde sorun yaşanması nedeniyle bütün yabancı futbolcuların, FIFA kuralları gereği serbest kaldığı iddia edildi.

Borcu 400 milyon TL'yi aşan Trabzonspor 'da futbolculara ödeme sıkıntısı hat safhaya ulaştı. Daha önce personel maaşını 3 ay kadar ödeyemeyen bordo-mavililer, şimdi de futbolcuların maaşını ödeyemiyor. Oyuncuların belirli bir süre para alamaması, kontratlarında yer alan maddeye göre serbest kalması anlamına geliyor.

Trabzonspor yabancılarından yararlanamıyor

EN AZ 2 AYDIR ÖDEME YAPILAMIYOR

Sporx.com'un haberine göre; yabancıların her birinin kontratında bulunan, kimisinde 1 ay kimisinde ise 2 ay süreyle yer alan “ ‘x’ süre boyunca ödeme yapılmazsa, sporcu serbest kalır” maddesi uyarınca Trabzonspor’un yabancı futbolcuları şu anda serbest kaldı. Zira Trabzonspor, yaklaşık 2 ila 3 aydır futbolculara ödeme yapamıyor.

İşte serbest kaldığı iddia edilen yabancı futbolcular:
"Carl Medjani, Essaid Belkalem, José Bosingwa da Silva, Kevin Constant, Mustapha Yatabare, Oscar Rene Cardozo, Marin Waris Majeed."

BÜYÜK TEHLİKE!

Mali kriz yaşayan Trabzonspor'u bu yıl UEFA tehlikesi bekliyor. Mali problemlerde 'sıfır tölerans' yaptırımı olan UEFA, Trabzonspor’a transfer yasağı cezası verebilir. Bu yasağın gelmesi durumunda transfer yapamayacak olan Trabzonspor, Avrupa Kupalarından da men edilebilir.

Ersun Yanal hedef tahtasında